KrásaZdraví

4 překvapivé příčiny suché pokožky

Obecná příčina svědivé a suché pokožky se může zdát jako nepodstatná: Je to nedostatek vlhkosti. Ale kde se ten nedostatek vlhkosti bere? Suchá kůže je způsobena narušenou kožní bariérou a dysfunkcí nebo nedostatkem potřebných zdravých tuků v horní vrstvě kůže. Normálně je horní vrstva kůže tvořena odumřelými buňkami a přírodním mazem, které pomáhají zachycovat vlhkost a udržovat pokožku měkkou a hladkou. Pokud však v této horní vrstvě buněk není dostatek vlhkosti, což se může stát, může dojít k vysušení pokožky.

Parfemované přípravky mohou suchost podpořit

Vůně má tendenci dráždit suchou pokožku nebo ji zhoršovat, takže se vyhněte deodorantům a produktům pro péči o pleť, které jsou plné vůně. Je to proto, že vůně je častým zdrojem alergické kontaktní dermatitidy. Může trvat několik použití, než kůže zareaguje, nebo můžete reakci vidět úplně poprvé.

Mýdlo může vysát vlhkost z pokožky a vlasové pokožky

Mnoho mýdel, detergentů a šamponů odebírá vlhkost z pokožky a pokožky hlavy, protože jsou formulovány tak, aby odstraňovaly mastnotu.

Je důležité pečlivě vybírat mycí prostředky na obličej, tělo a prací prostředky. Používání pouze hydratačního mytí těla je lepší než drsné mýdlo.

Genetika může ovlivnit vaše riziko suché kůže

Suchá kůže může být zděděna. Mutace v genech řídící produkci proteinu filaggrinu, který hraje roli při vytváření a hydrataci kožní bariéry, může způsobit několik kožních onemocnění. Lidé s těmito mutacemi, jejichž počet se odhaduje na asi 10 procent populace, trpí sušší pokožkou a mají větší šanci na vznik ekzému.

Suchý vzduch, uvnitř nebo venku, může zvýšit příznaky suché pokožky

Někdy může být vzduch uvnitř pro vaši pokožku stejně trestuhodný jako vzduch venku. Nucený vzduch, zejména teplo, může snížit úroveň vlhkosti, takže pokožka bude suchá a svědí. Naštěstí nemusíte celou zimu trpět suchou a svědící pokožkou: zvlhčovač vzduchu může pomoci obnovit vlhkost vzduchu ve vašem domě.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button