KrásaRecepty

Domácí krém proti vráskám a pigmentovým skvrnám. Funguje skvěle!

Zdravá pokožka je základem naší krásy. Je tedy třeba o ni pečlivě pečovat a vybírat jen ty nejlepší produkty, kterým ji svěříme do péče. A věřte, že krémy z drogérie k tomu mají často velmi daleko. Lepší je dát přednost síle přírody!

Naše kůže ale plní nejen estetickou funkci. Pro naše tělo je naprosto klíčová jako obránce před infekcemi a bakteriemi, které útočí z našeho okolí. Zároveň je ale naše kůže i samostatným orgánem, který potřebuje náležitou péči a i výživu. Nejrůznější krémy z drogerie tuto funkci ale vůbec neplní.

Většinou je taková kosmetika plná chemických látek, které našemu tělu neprospívají. Pokud naopak chceme sáhnout po skutečně přírodních produktech, často nás odradí cena nebo nízká doba trvanlivosti.

Řešení existuje

Nezoufejte, na každý problém se najde řešení. A v našem případě je to čistě přírodní a doma vyrobený pleťový krém, který zatočí s vráskami i pigmentovými skvrnami a vaši pleť zanechá vyživenou hebkou a zářivou.

Recept:

Potřebné ingredience jsou levné a snadnou dostupné:

  • 1 díl dužiny nebo gelu z Aloe vera
  • 1 díl kokosového oleje
  • pár kapek oblíbeného éterického oleje (levandulový, arganový, šípkový atd.)

Množství regulujte dle potřeby. Můžete si jej vždy připravovat čerstvý jako jednorázová pomoc při potížích. Nebo si jej vyrobte do zásoby a užívejte pravidelně místo běžných krémů.

Postup:

  1. Aloe vera a kokosový olej smíchejte v misce.
  2. Míchejte, dokud nezískáte zcela homogenní směs.
  3. Vzniklý krém uložte do uzavíratelné nádoby a uskladněte na tmavém a chladném místě. V lednici vydrží i pár dní.

Účinky

Krém aplikujte na obličej nebo pokožku celého těla dle potřeby na čistou a suchou pleť. Vmasírujte jej krouživými pohyby do pokožky a nechte působit. Pokud máte po 15 minutách stále pocit mastného obličeje, můžete si jej lehce opláchnout vlažnou vodou. Kombinace těchto dvou surovin zajišťuje skvělé výsledky. Kromě vrásek a pigmentových skvrn pomůže i při popáleninách, vyrážkách nebo svědění.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button