KrásaPrevenceZdraví

Jóga – tělesná i duševní harmonie

Jóga nabízí nejen tělesnou, ale i duševní pohodu, harmonii a zklidnění. Pomáhá při odbourávání stresu, naučí vás relaxovat a načerpat novou energii, obnoví přirozenou pružnost páteře, zlepší funkce srdce. Díky tomuto cvičení můžete upravit svoji hmotnost a přidáte – li správné stravovací návyky, můžete zhubnout. Vede k optimalizaci životních funkcí. Díky protahování některých jinak statických částí těla napomáhá prohlubovat dech, díky čemuž se lépe prokrvují tkáně a tím se i zefektivňuje odvádění škodlivin z těla. Dokonce může pozitivně působit i na pleť, která bude pružnější. Účinná je i v boji proti celulitidě.

Každý si může vybrat styl cvičení, který potřebuje. V tradiční józe se v jednotlivých pozicích setrvává poměrně dlouho, oproti tomu power jóga nabízí dynamiku, je to propojení klasické jógy s moderními prvky cvičení. Hatha jóga vám přinese protažení zad a uvolnění. Její hlavní součástí jsou pozice těla, ovládání dechu a zklidnění mysli.  Chcete – li spalovat tuky a tvarovat tělo, zaměřte se na vinyasa jógu, která zahřívá tělo a napomáhá proudění tepla.

Dětská jóga

Toto cvičení může u dětí fungovat jako terapie, zlepší jejich fyzický i psychický stav. Pozitivní účinky byly shledány u dětí hyperaktivních. Navíc, díky zábavné formě, vybízí k pohybu.

Důležitá je však pravidelnost. Najděte si každý den alespoň čtvrt hodinku. Vždyť není potřeba nic, než podložka na cvičení a pohodlné oblečení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button