KrásaRady a tipy

Tipy a rady, jak vypěstovat lásku k sobě samému

Mít rád sám sebe někteří z nás nazývají narcismem a pohlížejí na to jako na vlastnost, která není pozitivní. Opak je ale pravdou. Pokud máte rádi sami sebe, váš život je šťastnější a není pro vás problém mít rád i někoho blízkého.

Tlak dnešní společností a médii je opravdu velký a mít sám sebe rád je díky konvenčním žebříčkům doslova nemožné. My vám však v dnešním článku ukážeme pár cest, kterými se můžete dát, abyste si začali sami sebe vážit a měli rádi svou přirozenou podstatu.

Přestaňte se kritizovat

Ano, je dobré nahlížet na věci kritickým okem. Je ovšem také důležité, nebýt k sobě až přehnaně kritičtí a nepřestat se mít rádi. Pokud odstraníte tento blok, bude vaše cesta k sebe milování mnohem jednodušší.

Negativní pocity

Pokud si myslíte, že jakmile se začnete mít rádi, všechny problémy od vás uletí a zkřížit cestu by vám neměla žádná komplikace, mýlíte se. Život je i o negativních emocích, jako je vztek, smutek či nenávist a není se vůbec za co stydět, když tyto pocity máte i vy. Pokud občas přijdou a pak zase odejdou, je všechno v naprostém pořádku. Je to důkaz toho, že cítíme a žijeme.

Přijímejte vše

To, jak přijímáte lásku a to, že vás má někdo rád, je stejně důležité, jako přijímání negativních emocí. Tento bod souvisí s bodem číslo dvě. Pokud jste naštvaní, ve stresu, dýchejte. Je to normální. Emoce v tu chvíli naplno přijměte, klidně zakřičte a neřešte, že byste se měli cítit jinak. Nepříjemné se stává jen to, co nepřijmeme a co si táhneme do dalších dnů.

Dělejte to, co vás baví

Najděte si alespoň jednou v týdnu prostor jen sami na sebe. Rádi cvičíte, tančíte, čtete, zpíváte či vaříte? Vymezte si na oblíbenou činnost čas a maximálně se do ní ponořte. Pokud při tom cítíte uvolnění a radost, je to přesně to, co vaše tělo potřebuje, a co byste měli dělat často.

rád

Naučte se vnímat své potřeby

Pokud se necítíte dobře,  ptejte se, co je potřeba udělat, abyste se cítili ještě lépe. Často za tím totiž stojí jednoduché věci, jako je chvilka odpočinku, sklenice čisté vody či procházka na čerstvém vzduchu. Otázku nemusíte směřovat jen k sobě. Ptejte se, co udělat pro ostatní, aby se cítili lépe. Tato otázka vás vždy posune blíž k tomu, abyste poslouchali své vlastní tělo nebo udělali radost i někomu jinému.

Poslouchejte všechny své hlasy

Každý má v hlavě hlasy, které ho stahují „na špatnou stranu“. Ten, který vás věčné tahá do postele, nutí vás myslet skepticky, prověřovat věci více, než je běžné, či věčně kritizovat.. ale stejně jako ty dobré hlasy, i tyto myšlenky vás ochraňují před okolním světem. Všímejte si, co ve vás vyvolávají a naučte se s nimi co nejlépe pracovat a pochopit, proč máte takové myšlenky zrovna vy.

Chování ostatních vnímejte více do hloubky

Skoro nikdo nejedná se zlými úmysly. Chování každého jedince pramení z reálných potřeb, které se dají jednoduše pochopit. I když způsob, jak tuto potřebu hodlá naplnit, se může mnohdy zdát nepřijatelný, můžete nesouhlasit s konkrétním chováním, ovšem mějte na paměti, že vždy za tím stojí potřeba něčeho. Pokud na vás někdo křičí, nedělá to z důvodu, že by vám chtěl ublížit, ale proto, aby agresivním způsobem vyjádřil třeba to, že ho neposloucháte.

Hledejte, co máte na sobě rádi

Je úplně přirozené, že si více všímáte toho, co se vám nelíbí, než toho, co vypadá dobře. Občas se zamyslete nad tím, co se vám na vás líbí a co na sobě máte rádi. Mějte trochu kuráže a řekněte i ostatním, co je na vás hezkého, nebo co na sobě máte rádi.

Vyzkoušejte těchto pár postupů a mějte rádi sami sebe.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button