PrevencePřírodní léčbaRady a tipy

Úbytek slunečního světla v zimě nás oslabuje: jak se nabít energií? 1. díl

Každého z nás někdy přepadnou chmury a co si budeme nalhávat – v zimě se tak děje daleko častěji. Zvláště u jedinců, kteří považují sluneční paprsky za zdroj energie i pro sebe.

Zima s sebou přináší dny spíše zamračené a bez slunce. To ovšem nic nemění na tom, že bychom neměli propadat skepsi a nadopovat se těmi správnými vitamíny. Jakými? To si zodpovíme v následujících řádcích a pokračujícím druhém díle.

Zatočte s depresí i únavou!

Nepodléhejte tomu, že se tak cítíte z důvodu, že nemáte na nic náladu. Dost možná vám stačí jen přísun vitamínů šitých na míru přímo vašemu tělu. V zimě, zkrátka a jasně, nemusí stačit vitamíny z ovoce a zeleniny.

A leckdy bohužel ani zdravý životní styl nepřispívá k tomu, abyste se celý rok cítili fajn. Z toho důvodu vám představíme zástupce suplementů, které vám pomohou se s tím vším vypořádat.

Malé množství slunečního světla si sice bere své úroky, ale nic není ztraceno. Nabijte se energií jiným způsobem! Nechte věci volně plynout, zbytečně se nestresujte, akorát si tím zaděláváte na zdravotní problémy, o nichž je známo, že dokážou ovlivnit taktéž vstřebávání živin.

Jaké výživové doplňky vám vrátí kondici?

Rybí olej

Rybí olej se svým obsahem omega 3 mastných kyselin v sobě nese velký potenciál z hlediska zdravotních přínosů v srdeční a mozkové oblasti.

Nejen, že snižuje krevní tlak, ale také pomáhá bojovat s depresemi a úzkostmi. Díky tomu zpomaluje vývoj aterosklerózy v tepnách, omezuje výskyt srdečních nemocí včetně těch nejzávažnějších, např. srdeční infarkt a mrtvice.

Současně je dáván do souvislosti se zlepšením zraku, zdravím mozku a potlačením vzniku zánětů v těle. Omega 3 mastné kyseliny jsou skvělé pro posílení paměti a výkonnosti. Podporují rovněž zdravý vzhled pokožky.

Omega 3 mastné kyseliny získáte zejména z olejů lisovaných za studena, třeba lněný olej nebo olej z vlašských ořechů. Vysoký podíl DHA A DPA má také substituce rybího oleje v kapslích.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button