Přírodní léčbaZdraví

Lžička kurkumy denně a uvidíte úžasné změny

Indové kurkumu označují jako „královnu všech koření“. A ne nadarmo – skutečně umí dělat zázraky a pro vaše zdraví je skutečných malým pokladem.

Dnes je známá především díky svým protizánětlivým, antibakteriálním a detoxikačním vlastnostem. Některé výzkumy dokonce naznačují, že dokáže vyléčit i Alzheimerovu chorobu nebo rakovinu!

A umí toho mnohem víc!

  1. Kurkuma bojuje se záněty přirozeně

Nevyrovnají se jí ani silné léky. A přitom léčí záněty bez vedlejších účinků a zcela vez rizika.

2. Chrání váš mozek

Poruchy kognitivních činností jsou pro kurkumu hračka. Obsahuje látky, které podporují správnou funkci nervové soustavy a bojuje proti příznaků stárnutí mozku.

3. Snižuje riziko vzniku rakoviny

Kurkuma je schopná v těle odhalit ložisko rakoviny a navíc zamezuje množení rakovinných buněk i šíření metastáz. Sama o sobě vás ale nevyléčí, a proto nikdy nezanedbávejte pokyny vašeho lékaře!

4. Zlepšuje trávení

A možná i proto je tak moc oblíbeným kořením. Přidejte ji do kari, ke kuřeti nebo i na sladko. Kurkuma stimuluje žlučník, brání nadýmání a také snižuje riziko vzniku zánětu v trávícím traktu.

5. Chrání vaše srdce

Toto skvělé koření umí také snižovat hladinu nebezpečného cholesterolu v krvi. Podporuje správnou srážlivost krve, a tak eliminuje nebezpečí vzniku krevních sraženin, které způsobují mozkovou mrtvici.

6. Zmírňuje příznaky artritidy

Opět se zde uplatní její schopnost potlačovat záněty – a to i ty v kloubech.

7. Zmírňuje projevy stárnutí

Je skvělým elixírem dlouhověkosti a věčné mladosti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button