Přírodní léčbaZdraví

13 silných domácích prostředků pro léčbu slinivky

Existuje řada užitečných domácích léků na léčbu pankreatitidy, včetně použití akupunktury, tofu, červených hroznů, žampionů, reishi, jogurtu, špenátu, ženšenu a borůvek, spolu s určitými změnami životního stylu.

Pankreatitida je zánět slinivky, malé žlázy, která se nachází v blízkosti horní části břišní dutiny. Když se žláza zanítí, okolní krevní cévy se mohou také zanítit a může dojít ke krvácení a infekci. Časem, slinivka začne produkovat příliš mnoho trávicí šťávy a “zničí” se sama. Pankreatitida může být ze dvou typů: akutní a chronická.

V případech chronické pankreatitidy, která může trvat měsíce nebo roky, a důrazně se doporučuje navštěvovat lékaře. Pokud jí ponecháte neošetřenou, může pankreatitida způsobit vážnější komplikace, jako je cukrovka, selhání ledvin, infekce slinivky, respirační potíže a zvýšené riziko rakoviny slinivky. Jak bylo řečeno, mnoho případů pankreatitidy může být léčeno přirozeně, s některými domácími opravnými prostředky popsanými podrobněji níže.

Pankreatitida

Domácí léky na pankreatitidu

Borůvky

Přítomnost volných radikálů může zhoršit nebo vyvolat pankreatitidu. Jeden z nejlepších potravin s radikálovými zbraněmi, které můžete jíst, jsou borůvky, které jsou naplněny antioxidanty a mohou velmi rychle snížit zánět v těle. Každodenní konzumace četných borůvek může snížit riziko, že budete trpět tento stav.

Tofu

Přechod na jídla z tofu je populární alternativou masa pro lidi, zejména pro ty, kteří trpí chronickou pankreatitidou. Je to proto, že vysoká hladina tuku v krvi je jednou z nejčastějších příčin pankreatitidy, která může být způsobena tím, že jíte velké množství červeného masa.

Ženšen

Ženšen je jednou z nejstarších a nejdůvěryhodnějších přírodních léčivých přípravků pro širokou škálu zdravotních problémů, zejména těch, které jsou zánětlivé v přírodě nebo ovlivňují gastrointestinální systém. U případů pankreatitidy může být ženšenový čaj nebo doplňky kořenového ženšenu užívány ke snížení zánětu v celém těle a zmírnění bolesti.

Akupunktura

Akupunktura je starobylým prostředkem proti pankreatitidě a existuje řada klíčových tlakových bodů a oblastí těla, kde akupunktura může zmírnit bolest a zánět této žlázy ve vašem těle.

Jogurt

Lidé konzumují jogurt z mnoha důvodů, ale hlavně regulují rovnováhu bakterií v žaludku, čímž zlepšují účinnost trávení a zabraňují infekci ve střevě. To může výrazně posílit imunitní systém, který pak může pracovat lépe na snížení zánětu v jiných oblastech a žlázách v blízkosti žaludku, jako je slinivka.

Reishi houby

Tento zvláštní druh houby je jednou z nejhustěji nabitých potravin, pokud jde o antioxidanty a aktivní organické sloučeniny, které mohou ovlivnit naše zdraví. Při pankreatitidě mohou houby Reishi uklidnit žaludek a snížit zánět.

Špenát

Špenát a další zelená listová zelenina jsou společným námětem pro někoho, kdo trpí tímto stavem. Pankreatitida se často zhoršuje nedostatkem vitaminu, konkrétně vitamínu A, vitaminem E a vitaminem C, stejně jako selenem. Naštěstí tyto základní živiny mohou pocházet ze špenátu, takže se nemusíte bát ho dávat do salátu a užívat si rychlé úlevy!

Kokosový olej

Při vaření byste se měli vyvarovat používání tradičních rostlinných olejů, pokud je to možné, protože obsah tuku nepomáhá při pankreatitidě. Avšak kokosové oleje a jiné alternativní kuchyňské oleje jsou mnohem zdravější a mají lepší rovnováhu omega-3 a omega-6 mastných kyselin, což pomáhá předcházet zánětu tohoto stavu.

Červené hrozny

Dalším silným antioxidantem, u kterého se ukázalo, že dobře funguje proti pankreatitidě, je resveratrol, který se nachází ve vysokých koncentracích v červených hroznech. Nejen, že je to lahodný prostředek, ale také vysoce účinný!

Vyhněte se cukru

Vysoká hladina sladkostí, cukrovinek, sušenek a sladkých potravin ve vaší stravě může být hlavním faktorem přispívajícím k pankreatitidě. To může zvýšit úrovně špatných tuků ve vaší krvi a také nutí vaší slinivku pracovat více, aby kompenzovala cukr ve vašem systému. To může způsobit namáhání žlázy a způsobit její poruchu nebo zánět.

Cvičte pravidělně

Zlepšení metabolismu je klíčem k udržení celkového zdraví a regulaci funkce slinivky. Tím, že zajistíte, že cvičíte pravidelně, vaše tělo přirozeně spálí kalorie a zabrání nadměrnému ukládání tuku, což výrazně snižuje riziko vzniku zánětu slinivky břišní.

Kurkuma

Antioxidační potenciál kurkumy se svou účinnou látkou kurkumin je prakticky legendární. Pokud kombinujete kurkumu ve vodě každé ráno a pijete směs, pomůžete rychle a snadno odstranit všechny zánětlivé stavy.

Zhubněte

Stejně jako zdravější dieta s nízkým obsahem tuku a pravidelné cvičení by konečným cílem mělo být zhubnout, zvláště pokud jste obézní. To je klíčový faktor, který přispívá k pankreatitidě, a proto se snažte zbavit své váhy, zvláště pokud trpíte chronickou formou této choroby nebo máte vysoké riziko z jiných faktorů.

Slovo varování: Znovu, zatímco většina případů pankreatitidy se vyčistí během několika dní (nebo dokonce rychleji s léky uvedenými výše), existuje ale pár možných komplikací, pokud se vám nepodaří zacházet s chronickou verzí tohoto stavu. Tyto léčebné prostředky by měly být považovány za doplňující, pokud se s lékařem domluvíme o formálních možnostech léčby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button