Přírodní léčbaRady a tipyZdraví

Jak využít rozmarýn na celulitidu, křečové žíly a bolesti svalů

Mezi nejčastější příčiny celulitidy patří stravování a pitný režim. Kdo konzumuje hodně mastných, zpracovaných a smažených potravin, nesmí se pak divit. Také kofein sehraje svou roli. Problém zvaný celulitida může být řešen i přírodní alternativou.

Nejúčinnějším prostředkem je rozmarýn na alkoholové bázi. Rozmarýn je navíc snadno dostupná bylinka – roste na zahradách, v lesích, ale lze také pěstovat v květináči doma. Kdo rozmarýn doma nemá, může si ho zakoupit v nejbližší lékárně již nasušený, ale nejlepší účinky jsou z čerstvého rozmarýnu.

Rozmarýn s alkoholem poskytuje řadu zdravotních výhod a pomáhá léčit:

Celulitidu, nachlazení a chřipku, bolest v krku, rány, modřiny, oběhové potíže, tíhu nohou, křečové žíly, zabraňuje vypadávání vlasů, bolesti kloubů, lumbago, revmatismus, podvrtnutí, atd.

Budete potřebovat:

  • 1 snítku čerstvého rozmarýnu (listy a květy, pokud je to možné)
  • alkohol
  • 1 skleněnou nádobu

Instrukce:

Celou rostlinku nakrájejte na malé kousky a dejte do nádoby s 96% alkoholem. Uzavřete a nechte po dobu 15 dnů v temnu. Můžete takto nechat až 40 dní, ale 15 denní interval by měl být dostačující. Tuto směs udržujte nadále na tmavém místě a používejte k lokální aplikaci na nohy, nejlépe před spaním, aby vše účinkovalo během noci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button