Zdraví

Horečka dengue

Horečka Horečka u dětí Svalová horečka Revmatická horečka Horečka dengue

Tato horečka je způsobena velmi nebezpečnou infekcí způsobenou virem dengue, který přenáší komáři v exotických zemích. Říká se jí také „horečka lámající kosti“, protože nakaženým osobám způsobuje kromě vysokých horeček také nesmírné bolesti hlavysvalů i kloubů, posledním symptomem pak je spalničkám podobná vyrážka.

Jedná se o snadno přenosné onemocnění, které patří mezi nejvíce rozšířené tropické nemoci, a vyskytuje se ve čtyřech formách, jež se liší z hlediska závažnosti průběhu i způsobu léčení.

Nejvíce život ohrožující formy

  1. hemoragická horečka dengue – způsobuje krvácení z tkání (nutné krevní transfúze)
  2. šokový syndrom dengue – nebezpečný pokles krevního tlaku (často končí smrtí!)

Po úspěšném vyléčení se člověk stává vůči danému typu horečky dengue imunní po celý zbytek života; ostatními typy se však může nakazit stále a navíc se u něj zvyšuje riziko komplikací. V současné době neexistuje účinná vakcína proti tomuto onemocnění!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button