HubnutíJídloZdraví

Jak dlouho trvá zhubnout?

Otázka, kterou si klade většina z nás, když se rozhodne zbavit přebytečných kilogramů. Existuje několik druhů diet, kterým odborníci doporučují se vyhýbat. Hubnutí je celkem jednoduché – výdej kalorií musí být větší než jejich příjem. Snadná rovnice je však pro mnoho lidí nesplnitelná. Pokud se rozhodnete zhubnout, můžete snížit počet kalorií a dál jíst nezdravá jídla. Ovšem mějte na paměti, že v takovém případě začne tělo ztrácet svaly a tuky zůstanou, a to nemluvíme o zdravotních dopadech takové diety. Hubněte pomocí zdravé a vydatné stravy, nikdy nedržte hladovky.

Na hubnutí má vliv několik faktorů

Hubnutí může ovlivnit několik faktorů:

Pohlaví

Je známo, že ženy mají vyšší poměr tuků v těle než muži. Tím se vysvětluje, proč je pro muže hubnutí snadnější. Muži v klidu spálí o 5-10 % kalorií více než ženy, když mají stejné stravování. Ano, není to fér.

Věk

Věk s sebou přináší mnoho tělesných změn a poměr tuků a svalů je jednou z nich. Pohlavní orgány potřebují méně kalorií, což přispívá ke zvýšení váhy. Lidé starší 70 let mají nižší „spotřebu“ kalorií o 20-25 %.

Počáteční váha při hubnutí

Vaše počáteční tělesná hmotnost a složení mohou také ovlivnit, jak rychle můžete očekávat, že zhubnete.

Člověk s větší nadváhou může ztratit dvojnásobné množství hmotnosti, osoba s nižší hmotností může ztratit stejné procento své tělesné hmotnosti, i když je to méně kilogramů.

Kalorický deficit

Výše kalorického deficitu je dalším ukazatelem toho, jak rychle zhubnete. Když snížíte svůj příjem o 500 kalorií, dostaví úbytek na váze rychleji, než když snížíte svůj příjem o 200 kalorií.

Mějte však na paměti, že rychlý úbytek váhy vede k JO-JO efektu a zdravotním potížím, nehledě na to, že pravděpodobně ztratíte svalovou hmotu, místo tuků.

Spánek

Spánek je u hubnutí často velmi podceňovaný. Chronická nespavost může výrazně bránit hubnutí a rychlosti, jakou shazujete kila. Nedostatek spánku způsobuje ztrátu energie, což vede k větším chutím na kalorické jídlo s nízkým obsahem živin. Je to také důvod, proč je nespavost spojována nejen s obezitou, ale také s cukrovkou 2.typu.

Zdroj náhledového obrázku:

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button