Jídlo

Potraviny, které dokáží odplavit nikotin z těla

Všichni neustále slýcháváme, jak moc je kouření špatné pro vás i pro vaše okolí. I proto se mnoho z vás snaží tohoto zlozvyku obtížně zbavit. Nikotin, který se do těla dostává, způsobuje rychlý nárůst krevního tlaku a vážné poškození plic. Ovšem plno lidí vůbec netuší, že i když přestanou kouřit, účinky nikotinu budou v těle probíhat ještě pár let.

Zdravé potraviny a změny v životním stylu vám mohou pomoci nikotin ze svého organismu eliminovat. My vám proto představuje seznam potraviny, které vám pomohou odstranit nikotin z těla jedou provždy.

Brokolice

Brokolice je jedním z nejdravějších zástupců zeleniny. Je bohatá na vitamíny C a B5. Pokud kouříte, vaše hladina vitamínů s narůstajícím nikotinem klesá. Brokolice ji ale umí udržet ve správné hladině.

Pomeranče

Zdravý a chutný citrus oranžové barvy je skvělým zdrojem vitamínu C. S přísunem pomerančů se zlepší váš metabolismus a sníží stres.

Mrkvová šťáva

Měli byste vědět, že jedna cigareta zanechá stopy nikotinu v krvi po dobu 3 dnů, spolu s poškozováním kůže. Proti tomuto efektu dokáže skvěle obstát mrkvová šťáva. Vaše pleť bude opět krásná a tělo bude mít správnou hladinu vitamínů A, C, K a B, které se ukázaly účinnými při odstraňování nikotinu z těla.

Špenát

Nejen, že je bohatý na vitamíny, ale obsahuje i velké množství kyseliny listové. Ta je známá svými protinikotinovými vlastnostmi.

Kiwi

Při kouření vaše hladina vitamínů A, C a E, klesá. Konzumace kiwi je nejlepším řešením pro zvýšení úrovně těchto vitamínů v organismu. A také vám pomůže odplavit nikotin z těla.

Voda

Kromě mnoha negativních dopadů, dokáže kouření pořádně dehydratovat celé tělo. Někteří vědci tvrdí, že pokud budete pít dostatek tekutin a budete dodržovat správný pitný režim, nejen že pomůžete svému tělu vypořádat se s nikotinem, ale také vám to pomůže přestat s kouřením.

Snažíte se také přestat a nebo jste nedávno přestali? Gratulujeme vám. Pokud do jídelníčku zařadíte i těchto pár potravin, vaše tělo bude zdravé stejně, jako před kouřením.

Zdroj: yourstylishlife.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button