HubnutíJídloZdraví

Co se stane, když na 1 měsíc vysadíte cukr

Cukr je často považován za nepřítele našeho zdraví. Koneckonců, příliš mnoho sladkých lahůdek může poškodit vaše zuby a způsobit, že přiberete na váze. Konzumace příliš velkého množství cukru se podílí na obezitě, cukrovce, kardiovaskulárních onemocněních a metabolických poruchách. Takže vynechat z jídelníčku sušenky, pečivo, sušenky, koláče, zmrzlinu, koblihy, limonády a slazené šťávy, je moudrá věc.

Výhody stravy bez cukru po dobu 30 dnů

Vynechání cukru nebo jakékoli skupiny potravin z vaší stravy není zdravé. Správnou cestou k dosažení vyvážené stravy je kontrola porcí a vyhýbání se nadměrnému množství jedné věci. Singhwal říká, že cukr poskytuje kalorie, ale postrádá základní živiny. Jíst sladké potraviny může mimo jiné vést k přejídání a nedostatku důležitých vitamínů a minerálů.

Hubnutí

Snížení příjmu cukru nebo jeho nejíst po dobu jednoho měsíce může vést ke ztrátě hmotnosti, protože eliminuje prázdné kalorie a snižuje pravděpodobnost přejídání

Zlepšená hladina cukru v krvi

Vyloučení cukru po dobu 30 dnů může pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi, což snižuje riziko inzulínové rezistence a diabetu 2. typu.

Zvýšená hladina energie

Bez vrcholů a pádů hladiny cukru v krvi mají energetické hladiny tendenci být stabilnější po celý den.

Lepší zdraví zubů

Vyhýbání se cukru může vést ke zlepšení zdraví ústní dutiny a snížení rizika zubního kazu a onemocnění dásní.

livance-cukr-boruvky

Snížené riziko chronických onemocnění

Snížení příjmu cukru může snížit riziko vzniku chronických onemocnění, jako jsou srdeční onemocnění.

Jasnější pleť

Někteří lidé mohou zaznamenat zlepšení zdraví pokožky, protože vysoký příjem cukru byl spojen s akné a dalšími kožními problémy.

Lepší nálada

Stabilní hladina cukru v krvi může pozitivně ovlivnit náladu, snížit změny nálady a zlepšit duševní jasnost.

Zdravější střeva

Vysoký příjem cukru může narušit rovnováhu střevních bakterií, snížení cukru může pomoci podpořit zdravější střevní prostředí.

Zdroj obrázků: pixababy.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button