JídloPrevenceRady a tipyZdraví

Zabraňte škůdcům, aby se u vás cítili v létě jako doma

Se škůdci si není radno zahrávat. Pokud se u vás v domácnosti objeví, nevěstí to vůbec nic dobrého. Ať už se živí odpadem v koši, mohou být i přenašeči a kontaminovat jídlo.

Není to rozhodně nic příjemného, jelikož jejich trus, můžete nacházet také v zásuvkách a komorách.

Zde je tedy několik tipů, jak se jich zbavit:

Ukliďte po sobě v kuchyni. Je to staré známé pravidlo. Kde je čistota a pořádek, tam škůdci nebývají. Jídlo voní stejně tak vám, jako těmto tvorům. Prevencí je tedy nenechávat nikde zbytky jídel.

Co nesníte, dejte zamrazit

Nenechávejte nikde volně položené jídlo. Je snadno přístupné a mohlo by se vám to vymstít.

Pravidelně vynášejte koš

Je to síla zvyku a kdo se tohle naučil již v dětství, jistě na to v dospělosti bude dbát i nadále. Zbytky jídla jsou pro škůdce magnetem a lákadlem číslo jedna.

Vybírejte odpadkové koše s víkem. Když vyhazujete odpadky, snažte se vše uzavřít, např. krabice od džusů, konzervy a další.

Kontrolujte obsah kuchyňských skříněk

Možná se budete divit, ale i zapadlé prošlé věci, mohou napáchat škodu. Zlikvidujte věci po trvanlivosti, smeťte všechny drobečky a kuchyň řádně vyčistěte.

Utáhněte vodovodní kohoutky, když někde budou kapat, škůdci budou mít současně s jídlem se možnost i napít a nic jim tu chybět nebude.

Udělejte si taktéž čas na utěsnění všech trhlin a děr kolem domu a použijte tmel.

Vyčistěte odtok

Pokud máte ve své kuchyni zabudovaný odpad, nezapomeňte pravidelně čistit mechanismus od zbytků jídla. Můžete to učinit tak, že na to využijete sílu chemických přípravků nebo si jednoduše vyrobíte vlastní.

Stačí jen smíchat ½ šálku sody a stejné množství octa a roztok vlít do odtoku. Počkejte pět minut a poté nalijte trochu vroucí vody. Jedná se o jednoduchý a efektivní trik, který skutečně funguje.

A jak na otravný hmyz? Éterickými oleji!

Do postřikovače vlijte 2,5 čajové lžičky éterického oleje a 1 šálek alkoholu, např. vodky. Na hmyz zabírají tyto oleje.

Citronella nebo citronový eukalyptus na komáry

Levandule nebo citronová tráva na komáry, klíšťata, blechy a mouchy

Pačuli olej na komáry

Máta peprná na pavouky, mravence a myši

Rozmarýn na blechy a klíšťata

Olej z čajovníku na komáry a mravence

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button