Jídlo

Řeřicha potoční: Podle odborníků nejzdravější bylinka vůbec

Věděli jste, že řeřicha potoční, neboli potočnice, překypuje železem a to dokonce více než špenát? Ve větší míře obsahuje i vitamín C a převyšuje v něm například i citrón nebo pomeranč.

Tato super zdravé rostlina je plná důležitých zdraví prospěšných živin. Řeřicha pochází z Eurasie, ale dnes je rozšířena téměř po celém světě. Nedávná studie zjistila, že tato úžasná bylina je momentálně nejdravější potravinou na planetě. Asi se ptáte, proč tomu tak je. Řeřicha totiž dokáže zastavit a snižovat oxidační stres a má velmi silné antioxidační účinky. Mimo jiné dokáže povzbudit chuť k jídlu, čistí tělo od nechtěných toxinů a osvěžuje.

8832647094_c473926d8b_bMnoho lidí po celém světě používá tuto mimořádně zdravou bylinu ve formě čerstvé šťávy. Odborníci doporučují, že šťáva z řeřichy by se měla konzumovat v poměru 1:5 (řeřicha:voda), jelikož se jedná o velmi silný přírodní lék. Šťáva by se také neměla popíjet každý den, ale ob den.

Řeřicha je velmi užitečná jak vnitřně, tak i zevně. Šťávu z řeřichy můžete použít proti kožnímu onemocnění, vypadávání vlasů a k odstranění nečistot. Třete šťávu z řeřichy na postižené místo, nebo ji použijte jako obklad z rozdrcených listů.

Různé studie také zjistily, že řeřicha dokáže zastavit růst nádorových onemocnění, pokud se do těla vstřikuje extrakt z řeřichy. Někteří odborníci tvrdí, že tato mimořádně zdravá bylinka je také velmi užitečná při léčbě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění a zastavuje šíření rakoviny prsu. Řeřicha je doporučována i těžkým kuřákům, protože skvěle působí jako prevence proti škodlivým účinkům z tohoto zlozvyku.

Řeřichový salát

Z řeřichy se dá připravit i skvělý salát. Nejprve důkladně omyjte listy z řeřichy a poté je dejte do směsi slané vody s octem alespoň na hodinu uležet. Po vyjmutí řeřichu nasekejte na jemno a přidejte utřený česnek. Celou směs zakápněte olivovým olejem a citrónovou šťávou. Nakonec osolte a opepřete. Pro lepší chuť je dobré nechat salát chvíli odležet. Salát je vhodný pro jakoukoliv dietu.

Řeřicha je velmi chutná bylinka, a proto na ní ve svém jídelníčku nezapomínejte. Do těla tak dostanete plno živin, minerálů a vitamínů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button