Zdraví

Trápí vás vysoká hladina cholesterolu? Objevte lék, který vám ji pomůže snížit

V dnešním článku vám přinášíme tip na jednoduchý lék, který byste měli užívat minimálně po dobu 7 dní. Recept je to opravdu jednoduchý a každý z vás si ho může připravit z běžně dostupných ingrediencí. Pokud vás trápí vysoký krevní tlak či vysoká hladina špatného cholesterolu v krvi, nezoufejte, nepolykejte zbytečně pilulky a vyzkoušejte tento přírodní lék.

Ingredience:garlic-691886_960_720

1 lžíce citronové šťávy
1 lžíce octa
1 čajová lžička medu
1 stroužek česneku (nastrouhaný)
1 kus strouhaného zázvoru

Příprava

Všechny ingredience stačí vložit do mixéru a umixovat do jemné směsi. Tu uchovávejte v ledničce nejdéle po dobu 5 dnů.

Jak směs používat?

Směs si dopřejte dvakrát denně, 1 polévkovou lžíci před snídaní a 1 polévkovou lžíci před večeří.

Zázvor a cholesterol

Zázvor se v posledních několika letech stal nesmírně oblíbeným. Získává se z oddenků rostliny zvané zázvor pravý. Je typický svou chutí a vůní, díky tomu je oblíben v asijské kuchyni. Nejenže je zázvor chutný, ale též je velmi příznivým spojencem vašeho zdraví. Obsahuje také řadu vitamínů a minerálních látek. Zázvor působí protizánětlivě a posiluje váš imunitní systém, dopřát byste si ho tedy měli preventivně, především v období chřipek a chladného počasí.

Také stimuluje krevní oběh a účinně pomáhá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi. Kromě toho vám zázvor pomůže redukovat vaši váhu. Dokonale prohřeje celé tělo a působí na vás relaxačně. Pravidelnou konzumací zázvoru předcházíte vzniku chronických onemocnění dýchacích cest. Navíc je zázvor dokonalou volbou pro těhotné ženy, zmírňuje nevolnost. Pokud vás čeká dlouhá cesta a víte, že je spojena s nevolností, sbalte si na cestu zázvorové bonbony či kandovaný zázvor, ten ocení i vaše děti.

Česnek a cholesterol

Ano, opravdu, i česnek vám pomáhá snižovat váš krevní tlak a omezit množství cholesterolu v krvi. Česnek působí jako skvělá vnitřní dezinfekce a také vás chrání před nachlazení. Kromě toho váš organismus ochraňuje před bakteriálními a plísňovými infekcemi. Česnek je také zdrojem mnoha vitamínů (A, B1, B2, B3, C) a mnoha minerálních látek. Česnek nedovoluje ukládání vápníku a cholesterolu na stěnách cév. Napravuje vaši střevní flóru, podporuje funkci jater a vylučování žluči, posiluje správné trávení a jeho užívání má blahodárné účinky na odkašlávání. Má též silné antioxidační účinky a chrání vás proti rozvíjení degenerativních onemocnění (rakovina).

Med proti vysokému cholesterolu

Mezi potraviny, které pomáhají udržovat vaši hladinu v cholesterolu v normě, patří také med. Mimo jiné celozrnné výrobky, luštěniny, zelenina, čiré vývary, libové maso, vaječné bílky, bílé jogurty, šťávy z ovoce a zeleniny a další.

Kterým ingrediencím se vyhnout?

Pokud bojujete proti vysokému cholesterolu, vynechte ze své stravy bílé pečivo, sladké pečivo, vaječné těstoviny, smažené jídlo, máslo, sádlo, slazené nápoje, slazené kompoty, tučné maso, uzeniny, vnitřnosti, paštiky, plnotučné mléčné výrobky, atd.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button