Přírodní léčbaRady a tipyZdraví

Přírodní prostředky, které vám mohou pomoci přestat kouřit

Nejen vysoké ceny cigaret nutí mnoho lidí se zbavit se tohoto nezdravého zlozvyku zbavit. Všichni víme o negativních účincích cigaret na lidský organismus, a to nejen o těch fyzických. Být něčeho „otrokem“ nepřispívá duševní pohodě nikoho z nás. Kromě toho, cigaretový odér žádným parfémem nepřekryjete. Jistě existují další důvody, proč přestat kouřit, a také existuj přírodní možnosti, jak se návyku zbavit. Kouření zkrátka škodí.

Černý pepř

Esenciální olej z černého pepře může snížit sílu chuti na cigaretu. Inhalování oleje z černého pepře je druh aromaterapie, která může pomoci zmírnit chutě na cigaretu.

Třezalka tečkovaná

Třezalka je bylina, která se léčebně používá již po staletí. Používá se k léčbě příznaků deprese, příznaků menopauzy, poruchy pozornosti/hyperaktivity (ADHD), obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD) a mnoha dalších stavů. Třezalka tečkovaná ukázala být stejně účinná jako standardní antidepresivum, když se krátkodobě užívá při mírné a středně těžké depresi, která může při odvykání přijít.

muz-kourit-cigareta

Čerstvá limetová šťáva

Limetky mohou být dostupnou alternativou k nikotinovým žvýkačkám pro odvykání kouření. Není s jistotou známo, proč může limetová šťáva pomáhat se závislostí, ale zdá se, že to funguje.

Limetky mají také antibakteriální vlastnosti, které pomáhají obnovit imunitní systém lidí, kteří kouří.

Akupunktura

Akupunktura může být účinná při pomoci lidem přestat kouřit. Akupunkturista vloží tenké jehličky (tenké asi jako pramen vlasů) do určitých tlakových bodů na těle. Lidé dostávají akupunkturu pro různé stavy, jako je chronická bolest a migrény.

Akupunktura je obecně bezpečná; při nesprávném zavedení jehel však může dojít k poranění tkáně. Pokud jehly nejsou dezinfikovány, existuje také riziko infekce.

Změna životního stylu

Hypnoterapie je druh léčby, obvykle s pomocí terapeuta, při které se člověk dostane do „transu“ neboli stavu vědomí, který je hluboce spojen s jeho vnitřními myšlenkami a pocity.

Pacientům může pomoci vyrovnat se s emocionálním utrpením a traumatem. Hypnóza je obecně považována za bezpečnou léčbu, pokud ji provádí vyškolený terapeut nebo odborník.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

 1. Vážení, moc zdravím,
  – ten kdo chce přestat kouřit a utrácet – ať si koupí sáček PUŠKVORCE – cca 50, Kč v bylinářské lékárně nebo v Ošatce-lékárně – vydrží dlouho – 3 týdny..
  – kousá to jako žývýkačku, chuť je nasládlá – a tak si vyléčí to zakouřené
  – navíc při kousání PUŠKVORCE – MU PŘESTÁVÁ CIGARETA CHUTNAT, – ta společná chuť v ústech nejde DOHROMADY.
  – TÉMĚŘ KAŽDÝ ZA KRÁTKKOU DOBU KOUŘIT PŘESTANE – MUSÍ ASPOŇ TROŠIČKU CHTÍT.
  – PAMATUJE SE TO SNADNO – PODLE VODNÍKA PUŠKVOREČKA
  – PŘEJI HODNĚ ÚSPĚCHU A ZDRAVÍ A NAVÍC – ČOKOLÁDA JE LEVNĚJŠÍ NEŽ CIGÁRA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button