KrásaRady a tipy

Balzám na rty jako nečekaný pomocník v běžných situacích, se kterými se denně setkáváme

Je zřejmé, že drtivá většina z nás používá balzám na rty z důvodu hydratování a ošetření rtů.  Tudíž jej využíváme způsobem, který mu byl předem určen. O to větší překvapení nastává, jak se níže dozvíte z článku, že tento běžný produkt je téměř multifunkční pomocník.

Nyní si představíme dvanáctero použití nevšedním způsobem

1) Předchází bolestivým otlakům

Každý to dobře známe. Koupíme si nové boty a předem již očekáváme vznik bolestivých otlaků. Proto je velmi dobré potřít si jednotlivá citlivější místa na noze. Tímto jednoduchým počinem se díky balzámu na noze vytvoří vrstva, která snižuje tření. Bolest je tímto zažehnána.

2) Prsten, který nejde sundat

Běžná situace. Vyzkoušíte si prsten, který nasadíte ještě celkem zlehka, ale nejde sundat. Co teď? Jednoduše namažte okolí prstenu balzámem, pomalu prstenem otáčejte a bez bolesti jej sundáte.

3) Suchý nos

I když je běžné nachlazení jako je rýma celkem slabé, neustálé kýchání a smrkání zkrátka trápí nozdry a dochází ke zrudnutí, které je na dotek velmi bolestivé. Proto si již při prvním příznacích potřete nozdry balzámem, díky čemuž zůstane kůže hydratovaná.

4) Urychluje hojení

Balzám rychleji zahojí drobnější ranky a odřeniny. Navíc zabrání nečistotám, aby se do těchto slabých míst dostaly. Princip je stejný jako u náplastí.

5) Pečuje o obuv

Pokud máme kožené boty, jistě na jejich udržování pořídíme nějaký ten produkt, který je k tomu určený. To však není třeba, jelikož kůže bot potřená balzámem zůstává pružná a zachovalá. Myslím, že je celkem zbytečné dodat, že takto použitý balzám již není vhodné používat na rty.

6) Rozvazující se tkaničky

Situace z běžného života. Sotva si zavážeme boty, tkaničky si tzv. dělají, co chtějí, a tak nám nezbývá nic jiného, než si je stále dokola znovu zavazovat. Když však vzniklý uzel natřeme balzámem, dojde k jeho silnému zpevnění.

7) Zkrocení neposedných vlasů

Běžné nejen dívčí dilema. Vlasy se vzepřou a odstávají tak, jak je jim libo. Zde je řešení. Když nám nějaký pramínek vlasů odstává, zlehka jej potřeme a tím jej „zkrotíme“. Avšak nesmíte to moc přehnat, jinak pak vlasy budou působit mastně. Zcela stejným způsobem jej můžeme použít i na úpravu obočí.

8) Konec suchým a roztřepeným konečkům

Když bleskurychle neposkytneme požadovanou péči suchým konečkům, dojde k jejich rozštěpení, tudíž pak jediné řešení je poté ostříhání. A jak tomu předcházet? Potřete si balzámem dlaně a konečný vlasů jemně masírujte. Opět ale pozor na to, jaké množství vtíráte, jinak dojde k nechtěnému „mastnému“ efektu.

9) Zaseknutý zip

Pekelní situace.  Ať už u bundy či kabelky, když se zasekne zip, je to velmi nepříjemné. Proto natřete následující tři zuby zipu a dojde k jeho uvolnění.

10) Zarůstání propíchnutých uší

Ženy velmi dobře znají, co nastane, když delší dobu nenosí náušnice. Proto, jakmile nám ušní dírky srůstají, tak před nasazením náušnic potřete toto místo balzámem.

11) Odstraňuje „řasenkové“ skvrny

Ženy velmi dobře znají. Nanáší řasenku a na víčkách se objeví malinké černé kuličky. Proto natřete tamponek balzámem a očistěte svoje víčka.

12) Podklad očních stínů

Na víčka naneste jemně balzám a na tuto vrstvu poté naneste oční stíny. Balzám způsobí, že se stíny zvýrazní a budou i lépe vypadat.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button