Rady a tipyZdraví

Silný přírodní lék, který vám pomůže od bolesti hlavy

Nejčastější a nejběžnější bolestí moderní epochy je bezesporu bolest hlavy. Bolest hlavy může být způsobena stresem, únavou, fyzickým přetížením či jinou nebezpečnější příčinou. Zapomeňte na léčbu bolesti hlavy práškem z vaší lékárny a vyzkoušejte přírodní lék.

Proti bolestem hlavy přírodní cestou

Místo prášku vyzkoušejte hrst mandlí. Tyto ořechy mají lepší účinek než léky a navíc jsou čistě přírodní bez nežádoucích vedlejších účinků. Hrst mandlí, tedy 10-12 kousků denně, účinně zmírňuje bolesti hlavy. Jezte je neopražené, bez soli, abyste zbytečně nepřijímali látky, které vaše tělo nevyžaduje.

Co mandle obsahují?

Jedna hrst mandlí je doporučenou denní dávkou, kterou byste měli denně sníst, obsahuje až 20 různých flavonoidů. Tyto látky pomáhají před rozvojem onemocnění srdce a cév. Mohou snížit výskyt kardiovaskulárních chorob až o 22%. Hrst mandlí obsahuje také 9 gramů mononenasycených tuků a až 3,5 gramů tuků polynenasycených, které také chrání srdce a cévy. Toto množství mandlí vám dodá dostatek vlákniny, vápníku, draslíku a hořčíku. Obsahují také fytosteroly, které brání vstřebávání cholesterolu ze zažívacího ústrojů. Dostatečný příjem fytosterolů snižuje krevní cholesterol až o 10%.

Vyzkoušejte mandlové smoothie10009116245_b939e181b2_b

Abyste dodrželi pravidelný přísun mandlí každý den, dopřejte si je i v jiné formě než jen z misky. Připravit si z mandlí můžete nápoj, máslo, přidat je i do dezertů, ale nic tak neodstartuje váš den, jako sklenice výborného smoothie. Vyzkoušejte recept na mandlové smoothie.

  • 2 banány
  • 300 ml vychlazeného mléka
  • 2 lžíce mletých loupaných mandlí
  • trocha šťávy z citronu
  • trocha javorového či agávového sirupu, může být i med
  • led

Mixérem vše důkladně rozmixujte, nalijte do sklenic a podávejte s několika kostkami ledu. Tento osvěžující nápoj si můžete dopřát každý den.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button