Přírodní léčbaZdraví

Meduňka, jedna z nejbezpečnějších a nejúčinějších bylin, kterou můžou užívat i děti

Meduňce se začíná věnovat větší pozornost díky léčebným a zdravotním přínosům a to z dobrého důvodu.

Níže najdete některé z úžasných výhod a použití meduňky.

1. Relaxační

Meduňka byla používána po staletí, aby pomohla tlumit a uklidnit mysl. Nejlepší způsob, jak získat tyto výhody, je použití aromatické oleje z meduňky. Pokud v aromaterapii používáte meduňku, ujistěte se, že jde o čistý éterický olej, takže nebudete vdechovat spoustu přísad a konzervačních látek.

2. Pomoc při spánku

Kromě toho, že vám pomůže uvolnit mysl, může vám pomoct usnout. Je dokonce bezpečná pro použití ​​dětmi. Ženy, jejichž spánek trpí v důsledku menopauzy, najdou zejména v meduňce účinný prostředek.

3. Zdravá kůže

Po použití meduňky vypádá kůže zdravější a mladší. Použití meduňky jako kosmetické pomůcky se datuje stovky let. Je účinná pro vyhlazení pokožky a minimalizaci vzhledu vrásek.

4. Zlepšuje paměť a zdraví mozku

Studie naznačují, že meduňka může zvýšit kognitivní povědomí a zlepšit schopnosti paměti a řešení problémů. Některé předběžné studie provedené u pacientů s Alzheimerovou chorobou ukazují na zlepšení vzpomínek pacienta a funkčnost paměti. Snad nejpůsobivější, výzkum také naznačuje, že meduňka může skutečně chránit vaše mozkové buňky a konkrétně se zaměřuje na volné radikály, které se živí mozkovými buňkami.

5. Silný antioxidant

Meduňka je plná antioxidantů, pomáhá chránit vaše buňky před poškozením volnými radikály. Také pomáhá detoxikovat játra, a ty zase pomáhají detoxikovat celé tělo. Meduňka pomáhá vašim játrům při odstraňování toxinů z těla, aniž by došlo k dalšímu opotřebení jater. Navíc podporuje produkci přirozených antioxidantů vašeho těla, jako je glutathion a dismutáza.

6. Reguluje krevní cukr

Některé výzkumy naznačují, že pokud jí užíváte důsledně, může stabilizovat hladinu cukru v krvi a snížit inzulinovou rezistenci. Antioxidační hladiny v meduňce mohou dále podporovat vaše tělo ve snaze regulovat hladinu cukru v krvi.

Jak používat meduňku

Chcete-li připravit čaj, přidejte hrst listů do jednoho šálku vody a nechte luhovat nejméně pět minut.

Chcete-li používat tuto bylinku jako odpuzující prostředek proti komárům, rozdrťe rukou čerstvé listy a pak si protřete rukou kůži.

Bez ohledu na to, jak ji používáte, víte, že zlepšíte své zdraví a celkovou pohodu tím, že tuto účinnou bylinu začleníte do své každodenní rutiny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button