PrevenceZdraví

Čarovné skořápky z ořechů

Že jsou ořechy blahodárné na živiny, vitamíny a energii, není jistě žádnou novinkou. Ale zajímali jste se někdy o jejich skořápku? Díky naší starší zlaté generaci vyšlo najevo, že se v době podzimu právě ořechových skořápek nezbavují, nýbrž si je bedlivě schovávají. A proč?

 

Specifika ořechové skořápky

Ořechové skořápky jsou totiž po odborné stránce neutrálními biologickými materiály nemajících žádný nežádoucí toxický účinek na naše životní prostředí včetně našeho těla. Takto blahodárné specifika byly zjištěny již před mnoha a mnoha lety. Sloužily na léčbu či prevenci při nejrůznějších zdravotních potížích.

Ořechové skořápky a jejich souvislost s cukrovkou

Již dříve byly právě ořechové skořápky využívány jako pomocníci při léčbě cukrovky. Aplikace byla následující. Vždy jednou po 6 týdnech v rozmezí jednoho dne pili čaj z ořechů, konkrétně ořechových skořápek, v množství 3 – 4 šálky.

Jak již bylo zmíněno výše, aplikace se opakovala pravidelně jednou po 6 týdnech. Kromě léčivých účinků jistě oceníte i jeho překvapivou skvělou chuť.

Tento čaj léčí kašel i nachlazení jako takové a co více, výraznou úlevu pocítíte ihned po dvou hodinách.

Právě kvůli jejich léčivému zaměření se dobré mít na podzim a v zimním období skořápek značnou zásobu. Díky tomu pak ihned při nachlazení, prvotních příznacích chřipky, dlouhotrvajícím kašli a při zahlenění slouží jako první pomoc.

Na výrobu léčivého čaje budeme potřebovat:

  • skořápky z 12-cti ořechů
  • 500 ml vody
  • med

Skořápky omyjeme, poté zalijeme daným množstvím vody a ponecháme čaj louhovat po dobu 12-cti hodin.

Před aplikací vždy 5 min. povaříme, pak scedíme a přidáme med.

Druhou možností je vařit skořápky, aniž bychom je předem louhovaly, po dobu 30 min. ve vodě a pak nechat 15 min. odstát. Tento druhý způsob je zejména vhodný při kašli.

Účinky na vlasy a proti šedinám

Dalším způsobem, jak tento léčivý zázrak využít, je na mytí vlasů, neboť vlasy pak získají zpět svou sílu, přestanou vypadávat a dokonce šedivé vlasy získají zpět svou barvu. Také je se doporučuje vyrobení masky z odvaru, kterou stačí nechat působit minimálně 20 min.

Vliv na bělost zubů

Rozemleté skořápky na prášek, které přidáte do zubní pasty, skvěle zbavují vaše zuby plaku a dojde k jejich skvělému vybělení.

Účinky na pleť

Rozdrcené ořechy, které přidáte do mýdla určeného na obličej, perfektně vyčistí póry, uzdraví pleť a odstraní make-up. Buďte však opatrní, aby se rozdrcené ořechy nedostaly do očí.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button