Prevence

Netradiční ořechy – to jsou Hickory

Tento druh netradičních ořechů obsahuje celou řadu organických látek a živin. Poskytuje některé zdravotní výhody – chrání srdce, zajistí zdravý růst a vývoj, zvýší metabolismus a krevní oběh, podpoří klidné nervy, pomáhá chránit ledviny.

Některé nezanedbatelné zdravotní výhody

 

Podpora zvýšení tělesné hmotnosti

Zatímco většina lidí se zaměřuje na potraviny podporující hubnutí, ořechy hickory mají opačný efekt – podporují zvyšování hmotnosti. Mají vysoký obsah kalorií, proto jsou vhodné jako svačina pro ty, kteří se například zotavují po náročné operaci nebo nějakém zranění.

Zvýšení energie

Ořechy obsahují komplexní sacharidy, které tělu dodávají potřebnou energii. Jsou ideální jako náhrada za sladkosti, které tělu přinášejí pouze krátkodobé uspokojení. Nezpůsobují kolísání hladiny inzulínu a glukózy.

Růst a vývoj

Obsahují velké množství bílkovin, které jsou potřebné pro zdravý vývoj a růst svalů, kostí a dalších orgánů.

Vitamín B, který ořechy také obsahují, usnadňuje metabolismus bílkovin, což zvyšuje účinnost, se kterou jsou proteiny v těle zpracovávány.

Metabolické aktivity

Komplex vitamínů B je klíčová součást metabolismu těla. Ořechy hickory obsahují především vitamín B1, který je potřebný k zajištění řádného fungování svalů, srdce a nervového systému.

Růst kostí

Hořčík je minerální látka, která hraje důležitou roli při mnoha tělesných funkcích, zvyšuje enzymatickou aktivitu v těle a reguluje úroveň vápníku. To jej dělá ideálním pro ochranu kostní denzity a oddálení či prevence vzniku osteoporózy a dalších degenerativních onemocnění kostí.

Trávení

Kombinace přírodní vlákniny a specifických minerálů dělá s hickory skvělý prostředek pro podporu trávení a zdraví celého trávicího ústrojí. Pomáhá v boji proti zácpě, snižuje plynatost, křeče a nadýmání.

POZOR – stejně jako ostatní druhy ořechů, mohou i hickory způsobovat alergické reakce. Pokud máte alergii na ořechy, vyhýbejte se konzumaci i tohoto druhu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button