PrevencePřírodní léčbaRady a tipyZdraví

Obnovuje jablečný ocet zdraví střev?

Zdraví střev je v dnešní době žhavým tématem a má k tomu dobrý důvod. Ve střevech se vyskytuje 80 % našeho imunitního systému. Mnoho lidí bojuje s udržením zdravých střev a hledá způsoby, jak zlepšit trávicí funkce, aby se cítili co nejlépe.

Možná jste slyšeli, že jablečný ocet je prospěšná složka pro zlepšení zdraví střev.

Co je jablečný ocet?

Jablečný ocet je ocet vyrobený vystavením jablek kvasinkám a bakteriím, což vede k fermentaci a tvorbě kyseliny octové.

Kyselina octová je hlavní složkou octa a díky ní je ocet silný a kyselý. Má se také za to, že je zodpovědný za zdravotní přínosy jablečného octa.

Lidé používají jablečný ocet po mnoho let pro jeho tvrzení jako účinný domácí lék na mnoho neduhů.

Jak působí jablečný ocet na střeva?

Existují určité důkazy, které naznačují, že jablečný ocet může prospívat zdraví střev, nicméně výzkum je omezený a je toho hodně, co stále nevíme.

Může pomoci odvrátit bakterie

Ocet má obecně antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti a jablečný ocet není jiný.

Kyselina octová v octě může pomoci zabíjet patogeny, jako jsou bakterie. Zejména při použití jako přírodního domácího čisticího prostředku může být ocet přirozeným a netoxickým způsobem, jak vyčistit například pracovní desky.

Jablečný ocet může pomoci zabíjet bakterie, jakmile je již v našem systému. Proto je těžké tvrdit, že konzumace octa může inhibovat negativní bakterie v našem trávicím traktu a pomáhá nás chránit před onemocněním.

Může snižovat příznaky refluxní nemoc jícnu

Kyselý reflux je běžným gastrointestinálním příznakem, který zažívá mnoho lidí.

Mnoho lidí věří, že reflux je příznakem přebytečné žaludeční kyseliny, avšak na rozdíl od této běžné myšlenky mnoho lidí ve skutečnosti zažívá reflux v důsledku nízké žaludeční kyseliny.

Proto zavedení kyselých léků, jako je jablečný ocet, může pomoci zvýšit žaludeční kyselinu a potenciálně zlepšit trávení, což vede k menšímu refluxu kyseliny.

Pro lidi, jejichž hlavní příčinou refluxu je nízká žaludeční kyselina, může konzumace zředěné polévkové lžíce jablečného octa před jídlem docela pomoci ke snížení refluxu.

Je také důležité pochopit, že existuje několik důvodů, proč lidé zažívají reflux, a tento potenciální lék rozhodně nemusí fungovat pro každého.

bricho-streva-zdraví

Může pomoci snížit nadýmání

Nadýmání je možná nejčastějším zažívacím příznakem. Zatímco některé nadýmání je normální a je součástí pravidelného trávicího systému, někdy může být nadměrné nadýmání známkou toho, že se děje něco jiného.

Existuje mnoho potenciálních spouštěčů nadýmání, jako je citlivost na potraviny, bakteriální nerovnováha, zácpa nebo například poruchy příjmu potravy. Jednoznačný přístup k nadýmání tedy samozřejmě rozhodně neexistuje.

Jablečný ocet může zklidnit trávení a snížit nadýmání. Předpokládá se, že kyselina octová v octu může pomoci trávit potraviny bohaté na bílkoviny v žaludku.

Pokud pociťujete nadýmání a zažívací potíže, je nejlepší vyhledat odbornou pomoc, než se pokusíte o samoléčbu octem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button