Babské radyPřírodní léčbaRady a tipy

Medový sirup s mrkví na chřipku a kašel

Jak léčit běžné nachlazení nebo chřipku? Připravte si s námi medovo – mrkvový sirup, který zmírňuje tvorbu hlenů, jenž mívají za následek kašel. Mimo medu jsme použili ještě blahodárné účinky mrkve a citronu.

Mrkev tu poslouží jako expektorans, taktéž vlastní antioxidační vlastnosti. Ty jsou v boji proti respiračním nemocem slušnou zbraní.

Med je považován za přírodní antiseptikum, expektorans a lékem proti bolesti. Podporuje vykašlávání, uvolňuje dýchací cesty a zklidňuje podráždění vyvolané kašlem. Citron působí jako antibakteriální a antiseptický prostředek, který snižuje projevy zánětu a bolest v krku.

Sirup se snadno připravuje i za domácích podmínek

Budete potřebovat:

  • 1 strouhanou mrkev
  • 1/2 citronu
  • 2 lžíce cukru
  • 1 lžíci medu

Postup:

Mrkev nastrouhejte nebo nakrájejte na velmi tenké plátky, přendejte na talíř a posypte cukrem. Chcete-li zvýšit účinek léku, měli byste na celou mrkev přidat 1/2 vymačkaného citronu a 1 polévkovou lžíci medu.

Talíř s mrkví nechte odstát při pokojové teplotě několik minut. Když mrkev začne uvolňovat vlastní přírodní šťávu, je připravena ke konzumaci. Doporučujeme užívat 2 polévkové lžíce denně.

Zdravotní výhody sirupu:

  • Posiluje imunitní systém, jelikož je bohatý na antioxidanty a vitamín C
  • Odstraňuje hlen z krku a usnadňuje vykašlávání
  • Uvolňuje kašel, protože čistí krk
  • Bojuje proti chřipce a nachlazení
  • Podporuje vylučování hlenu z nosu, krku a plic

Kromě toho má tento sirup příjemnou chuť, kterou snadno snášejí i děti. Vhodný čas na užívání tohoto sirupu, je ráno po jídle. Tímto způsobem se tak rychle nenavyšuje glykemický index, což brání zvýšenému pocitu hladu.

Přestože nám dnešní trh nabízí řadu moderních medikamentů, proč nevyzkoušet ten nejjednodušší způsob, se stejným efektem a za méně peněz. Med má po staletí v lidovém léčitelství nenahraditelné místo, které mu náležitě patří.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button