PrevenceRady a tipyZdraví

Recept na mrkvovou šťávu, která vám pomůže odstranit přebytečný hlen z plic

Tento článek vám přinese návod, jak udělat silnou mrkvovou šťávu, která vám pomůže léčit kašel a díky tomu odstraní hlen z plic. S úsměvem můžeme říci, že kašel, kromě sněhu, je jedna z věcí, která nám připomíná zimu. Pokud máte problémy s chřipkou v chladných měsících, pojďte si spolu s námi připravit domácí sirup, který může být ideálním přípravkem pro vás. Hlavní složkou je mrkev, která obsahuje velké množství antioxidantů. Tato kořenová zelenina je vhodná i pro diabetiky a lidi s vysokým krevním tlakem. Velmi vhodné je pít čerstvý mrkvový džus, šťáva má totiž vyšší koncentraci živin.

Ještě než začneme s přípravou, pojďme si říci něco o působení mrkve na náš organismus. Mrkev pomáhá při zvyšování imunity, snižování cholesterolu, působí jako prevence proti rakovině, pozitivně působí proti akné, zlepšuje trávení a napomáhá při detoxikaci organismu.

Mrkvová šťáva

Příprava je velmi jednoduchá, budeme potřebovat následující ingredience:

  • 500 gramů mrkve
  • 3 – 4 lžíce medu a vodu

Postup

Mrkev oloupeme a pokrájíme na kousky, poté uvaříme do měkka a scedíme. Vodu z vývaru nevyléváme, po vychladnutí do ní přidáme med a řádně promícháme. Uvařenou mrkev rozmixujeme a vzniklé pyré přidáme do vody s medem. Aby sirup dlouho vydržel, uchováváme ho v ledničce. Užíváme 3 až 4 polévkové lžíce denně. Úlevu bychom měli pocítit již po dvou dnech.  Domácí sirup je možná vhodnější volba, než léky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button