Rady a tipyZdraví

Měsíčkový olej – rychlá pomoc pro podrážděnou pokožku

Tento olej patří k velmi účinným přípravkům používajícím se ke zklidnění pokožky  – zarudnutí, podráždění, drobné popáleniny či svědění. Získává se macerováním květů měsíčku lékařského v neutrálním oleji (slunečnicový, olivový, sezamový). Díky tomuto procesu se do oleje uvolní vitamíny a fytosteroly, jež mu dodají ochranné, zklidňující a protizánětlivé vlastnosti.

Oblasti použití

  • Výroba regeneračních krémů, mastí či masek pro všechny typy pleti, především pak pro pleť zánětlivou.
  • Hodí se do přípravků na rozpraskané ruce.
  • Je ideální součástí olejů či krémů na opalování.
  • V kosmetice se uplatní jako součást čistících olejů, především pro citlivou pokožku.
  • Lze jej použít do relaxačních koupelí spolu s vhodnými oleji éterickými.
  • Urychluje hojení jizev.

Zjemňující koupel – do koupele přidejte kávovou lžičku olejového macarátu. Vytvoříte si tak koupel, která bude čistící, hydratační a vaši pokožku ochrání.

Popáleniny a štípnutí – postiženou oblast nejprve zchlaďte čirou vodou, následně aplikujte 2 – 3 kapky olejového macarátu. Opakujte 1x za hodinu.

Něžná masáž – měsíčkový olej zklidňuje pokožku a jemně zahřívá celé tělo. Je ideální na masáž miminka, dítěte i dospělého po koupeli či před spaním. Vůně je neutrální, tudíž nenarušuje prožitek z jemné masáže a díky tomu, že se vstřebává postupně, prodlužuje masáž.

Zarudnutí a podráždění – chcete – li zmírnit viditelná zarudnutí pokožky, vmasírujte několik kapek měsíčkového oleje na postižená místa. Opakujte, dokud zarudnutí nezmizí.

Pleťová maska – smíchejte kávovou lžičku měsíčkového oleje s kávovou lžičkou medu a 2 kapkami esenciálního levandulového oleje. Naneste na obličej. Tato maska do hloubky vyživuje a zklidňuje. Po 10 minutách opláchněte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button