Rady a tipyZdraví

Jak se zbavit zahlenění?

Lidé často cítí určité blokády v průduškách či krku, přetrvávající kašel a potíže s dýcháním. Hlen je hustá viskózní látka vylučovaná sliznicí našeho respiračního traktu, jejíž úlohou je bojovat s infekcemi, zejména v případech těžkého nachlazení.

Hlen se hromadí v krku a hrudníku, kde se zahušťuje, a tělo se jej poté snaží vyloučit například kašlem. Nadměrné množství této látky se vyskytuje v případě nachlazení, chřipky a při dalších virových a bakteriálních infekcích, stejně jako v případech alergických reakcí způsobených astmatem, sennou rýmou aj. Lidé často kromě zahlenění trpí také horečkou, ucpaným nosem, slabostí, neustálým kašlem a dýchacími problémy. Následující prostředky vám pomohou hlen z krku vykašlat a účinně.

Med a citron

Med má silné antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti, které uklidňují podrážděný dýchací trakt a vedou k okamžité úlevě. Citrón má vysoký obsah vitaminu C, který posiluje imunitní systém a odstraňuje viry a bakterie. Smíchejte 2 lžíce citronové šťávy s jednou lžící medu a dobře promíchejte. Pijte třikrát denně, abyste zmírnili příznaky zahlenění.

Zázvor

Zázvor může působit jako přírodní antihistaminikum a má silné antivirové a antibakteriální vlastnosti. Proto zklidňuje přetížení hrudníku a eliminuje hromadění hlenu v krku. Denně žvýkejte 3 až 4 syrové zázvorové plátky denně nebo několikrát za den pijte zázvorový čaj.

Připravte si zázvorovou medicínu: Ohřejte asi 2 šálky vody, a když se začne vařit, přidejte 6 až 7 plátků zázvoru a lžičku černého pepře. Přikryjte a nechte chvíli vařit, poté stáhněte plamen, dále vařte dalších 5 až 7 minut. Přidejte lžíci medu a popíjejte 2x až 3x denně.

Jablečný ocet

Jablečný ocet působí alkalicky a udržuje v těle zdravou hodnotu pH, což zabraňuje přebytečné produkci hlenu. Do sklenice vody přidejte lžíci surového nefiltrovaného jablečného octa a dobře promíchejte. Pijte 2x až 3x denně.

Kurkuma

Aktivní sloučenina obsažené v kurkumě, kurkumin, má silné léčebné vlastnosti a ničí bakterie. Do sklenice teplé vody vmíchejte čajovou lžičku kurkumy, přidejte půl lžičky soli, promíchejte a roztok kloktejte. Opakujte 3x až 4x denně, abyste snížili hlen v krku.

Napařování

Napařování je další velmi účinný způsob, jak uvolnit hlen, inhalace výparů poskytuje okamžitou úlevu. Do 4 až 5 šálků vroucí vody přidejte polovinu lžičky sušeného tymiánu a rozmarýnu, nakloňte se s ručníkem nad misku a vdechujte páry. Opakujte 3x až 4x denně.

Další tipy:

Během nachlazení se vyhýbejte kouření, protože přetěžuje dýchací cesty. Také používejte zvlhčovače vzduchu, vyvarujte se vdechování čisticích prostředků a vykašlaný hlen nikdy nepolykejte. Konzumujte pikantní potraviny, jako je česnek a paprika.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button