Rady a tipyZdraví

Návod, jak si vyčistit plíce

Pokud jste kuřák nebo jste kdysi kouřili, vaše plíce jsou pravděpodobně plné toxických látek z cigaret. K očištění plící nepotřebujete žádný zázrak, stačí jen využít léčivé vlastnosti těchto potravin: zázvoru, cibule a kurkumy.

Zázvor

Zázvor je již od starověku díky svým léčivým vlastnostem velmi oblíbenou plodinou a kořením. Pomáhá odstranit nadbytečné množství hlenu z plic a pročistit je.

Cibule

Cibule, stejně jako česnek, má protirakovinné vlastnosti. Obzvláště účinná je jako prevence před různým onemocněním dýchacího ústrojí.

Kurkuma

Kurkuma neboli indický šafrán je bohatá na vitamíny a minerály. Obsahuje omega 3 mastné kyseliny. Vlastní antivirové, antibakteriální a protirakovinné účinky. Toto koření obohatí váš jídelníček o zdraví prospěšné látky.

Na detoxikační lék budete potřebovat:

  • 400 g cibule
  • 1 litr vody
  • 400 g cukru (jako zdravější alternativu lze použít med nebo javorový sirup)
  • 2 lžíce kurkumy
  • 5 cm kořene zázvoru

Příprava

plíceDo vody nasypeme cukr nebo námi zvolené sladidlo, necháme rozpustit a přivedeme k varu. Cibuli si mezitím oloupeme a nakrájíme na kolečka. Zázvor taktéž oloupeme a nakrájíme na malé kousky. Takto připravenou cibuli se zázvorem vložíme do vody a povaříme. Po chvíli zmenšíme plamen a přidáme kurkumu. Takto směs vaříme, dokud se nevypaří polovina vody. Poté odstavíme z plamene a necháme vychladit. Vychladlý nápoj přefiltrujeme přes sítko nebo plátýnko a nalijeme do sklenice. Po úplném vychlazení vložíme do lednice, kde budeme nápoj uchovávat po celou dobu užívání.

Tento léčivý nápoj se užívá každé ráno na lačný žaludek a dvě hodiny po večeři, vždy po dvou lžících. Kombinace zázvoru, kurkumy a cibule detoxikuje plíce a odstraní z nich veškeré nečistoty. Nejen, že se zlepší stav dýchacího ústrojí, ale nápoj působí blahodárně na celý organismus. Vyzkoušejte blahodárné účinky ještě dnes a objevte zázrak v podobě cibule, zázvoru a  kurkumy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button