OstatníRady a tipy

Rada pro pány: Víte, jak byste se měli chovat k ženě, která má menstruaci?

I když každý ví, že žena prochází každý měsíc pravidelně menstruací, plno lidí, ať už mužů nebo žen, toho ví o menstruaci velmi málo. Proto vám přinášíme článek, který pomůže ženám i mužům vytvořit pro menstruující ženu ideální podmínky, aby se cítila co nejpohodlněji.

1. Snažte se pochopit, jak se žena během menstruace cítí

Jasně, je zcela nemožné, aby muž věděl, jak se žena cítí. Ale to nejmenší, co může udělat, je alespoň pochopit, čím si prochází. Bolesti břicha, které sice nepostihují všechny ženy, ale jen část, jsou velmi nepříjemné a svou bodavou bolestí mohou ženu prakticky ochromit klidně na celý den či dva. Díky kolísání hormonů dochází u žen k časté změně nálad, bolestem hlavy, neklidu a ospalosti.

2. Připomeňte jí její kvality

Žena v tomto období potřebuje komplimenty, stejně jako čokoládu. Věci, které jí zalichotí a zvýší sebevědomí jí mohou pomoci například s jejími výkyvy nálad. A nejen to, žena potřebuje i cítit, že je milována, proto nezapomínejte i na tuto skutečnost.

3. Pomozte jí v domácnosti

Pomozte jí s mytím nádobí, odneste věci do prádelny a nevystavujte jí zbytečnému stresu. Volné chvíle ji nechte na odpočinek, ten totiž potřebuje v tomto období co nejvíce. Mějte na paměti, že i malá práce v domácnosti (např. postarání se o děti a zvířata) je v období menstruace pro ženu velmi náročná.

4. Uvařte

Jak už jsme napsali, žena bývá při menstruaci velmi unavená, kvůli ztrátě krve a hormonálním změnám se její tělo musí prát s velkými výkyvy v organismu. Žena proto během menstruační cyklu ztrácí velké množství energie a živin. Potřebuje tedy vydatné a zdravé jídlo plné důležitých vitamínů. Výborné jsou i uklidňující bylinkové čaje.

Menstruace je věc, která dokáže pocuchat organismus i té nejstatečnější ženě. Uvědomte si, že žena má díky těmto změnám právo na občasné výkyvy, a proto nevytvářejte zbytečné hádky a snažte se ženu spíše uklidnit. Není to sice lehké ani pro jednoho, ale se správným přístupem můžete dojít ke spokojenosti u obou stran.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button