KrásaPrevenceRady a tipyZdraví

Přírodní prostředky na svědivou pokožku hlavy

I když existuje celá řada léků proti svědění vlasové pokožky, mnoho z nich obsahuje i chemické přípravky. Existuje však celá řada přírodních prostředků. Přinášíme některé z nich.

Jablečný ocet

Má protizánětlivé účinky, pomáhá ničit kvasinky a viry, které svědění hlavy způsobují. Kromě toho vyrovnává hladinu pH, jež obnovuje vlhkost vlasové pokožky.

Použití:

Po umytí nechte oschnout vlasy, smíchejte stejné množství jablečného octa a vody a pomocí kosmetických tamponků naneste na pokožku hlavy. Nechte působit po dobu pěti minut a následně vlasy omyjte běžným způsobem.

Kokosový olej

Má antibakteriální, protizánětlivé, protiplísňové a antivirové vlastnosti.

Použití:

Ideální je noční zábal.

Aloe vera

Čerstvý gel z aloe vera má silné terapeutické vlastnosti, které podporují zmírnění svědění a zánětů pokožky hlavy. Chladivé účinky zmírňují bolesti spojené se suchou kůží.

Použití:

Malé množství gelu naneste na pokožku hlavy a nechte působit asi 15 minut. Následně omyjte hlavu běžným způsobem.

Citronová šťáva

Citronová šťáva má velké účinky proti lupům. Obsahuje antiseptické látky, které léčí a chladí pokožku hlavy.

Použití:

Naneste čerstvou citronovou šťávu na pokožku hlavy a nechte působit pět minut. Následně řádně smyjte.

Olej z čajovníku

Tea tree olej má silné protiplísňové, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají zmírnit podráždění a svědění. Existuje celá řada způsobů, jak tento olej používat.

Použití:

Přidejte 20 kapek oleje do půlku šálku vašeho šamponu a používejte několikrát týdně. Také můžete zředit několik kapek v kokosovém oleji a vmasírovat do pokožky hlavy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button