Zdraví

Neuvěřitelný způsob, jak mohou emoce způsobovat fyzickou bolest

Nic není náhoda a všechno souvisí se vším. Obtíže s různými orgány po celém těle způsobují pupínky na obličeji na specifických místech. V těle je vše propojené a není radno příznaky podceňovat. Platí to i u emocionálního stavu.

Emoce, které člověk cítí, i jeho myšlenky mohou mít přímý vliv na fyzické zdraví. Je nesmírně vědět jaké emoce způsobují jaké potíže, aby si člověk nejprve mohl utřídit myšlenky a vyřešil své emoce, než se vrhne do boje s bolestí. Jakmile se totiž přestanou do těla pumpovat úzkostlivé a stresové chemikálie, které se míchají s krví, léčba nemocí se stane ihned mnohem jednodušší.

Následující seznam vysvětlí, jaká bolest se pojí s jakou emocí a jak tento emocionální stav uklidnit.

 1. Bolest boků

Bolest boků souvisí se strachem posunout se vpřed ve vašem životě. Pokud člověk váhá nad nějakým důležitým rozhodnutím a nemá se k tomu pohnout z místa, projeví se to ve ztuhlosti boků a omezení fyzického pohybu. Pokud jste tedy někdy uvažovali nad otevřením nového podniku, vydáním knihy nebo nad stěhováním, nyní bude ten správný čas opravdu postoupit vpřed a udělat to.

 1. Ruce

Neschopnost navázat kontakt s lidmi kolem vás může způsobit bolest rukou. Ruce se totiž natahují k ostatním v přátelském gestu. Pokud se této bolesti chcete zbavit, nevázejte nové vztahy, najděte si kamarády či vyrazte do společnosti.

 1. Lokty

Bolest loktů může znamenat, že jste příliš tvrdohlaví nebo ztuhlí ve vašem každodenním životě. Zkuste trochu více kompromisu, dejte partnerovi zapravdu při hádce, nebo zkuste nové věci – novou kavárnu za rohem, novou aviváž… cokoli.

 1. Bolest hlavy

Bolesti hlavy většinou souvisí s přílišným stresem. Pokud se na vás hrnou záležitosti ze všech stran a vy se začnete topit, váš emocionální stav se podepíše i na vašem těle. Zhluboka se nadechněte a ustupte krok zpět. Každá situace lze nějak vyřešit a nic není tak vážné, jak se zdá. Vyřešte všechny záležitosti jednu po druhé a najděte si čas na pořádnou relaxaci.

 1. Krk

Krk je místo, kde se hromadí vaše vina a sebeobviňování. Pokud vás bolí krk, pravděpodobně to znamená, že sami sobě něco nedokážete odpustit a užíráte se vinou. Pokud se cítíte provinilí vůči někomu, omluvte se. Sepište si seznam věcí, které na sobě milujete. Abyste se zbavili bolesti krku, začněte mít rádi sami sebe a odpusťte sobě i druhým.

 1. Ramena

Na ramenou neseme všechnu tíhu světa. Nebuďte hrdí a nebojte se požádat ostatní o pomoc. Pokud vám toho spočívá na ramenou příliš, podělit se o tu zátěž je možná přesně to co potřebujete.

 1. Vrchní část zad

Bolest ve vrchní části zad znamená, že se člověku nedostává dostatečné emocionální podpory. Buďto se necítíte milovaní nebo se naopak sami nedokážete vyslovit vůči někomu. Spojte se svými blízkými a upevněte své vztahy. Pokud jste nezadaní, možná nadešel ten pravý čas se začít rozhlížet kolem po přátelským ramenu.

 1. Spodní část zad

Bolest ve spodní části zad je spojována s penězi a finančními obtížemi. Nedostatek finanční podpory může způsobit zátěž na spodní část vašich zad. Přehodnoťte své utrácející zvyky, požádejte o zvednutí platu. Klíčem je nestresovat kvůli každé koruně.

 1. Bolest kolen

„Je příliš hrdý na to, aby ohnul koleno a poklonil se.“ Kolena se vážou na Ego člověka. Pokud si připisujete více zásluh, než si zasloužíte a nesete si nos pyšně nahoru, může se u vás projevit chronická bolest kolenou. Je načase vrátit se zpátky na zem a potrénovat trochu té skromnosti. Nemluvte pořád jen o sobě a svých úspěších, ale pochvalte i někoho jiného naslouchejte jim.

 1. Lýtka

Závist a rozhořčení se pojí k lýtkům. Přestaňte závidět ostatním jejich úspěchy a majetek a začněte sami doceňovat to co máte. Pokud vám to nevyhovuje, asi byste měli začít pracovat tvrději, abyste toho dosáhli.

 1. Kotníky

Pokud vás bolí kotníky, pravděpodobně se bráníte naplno si užívat života. Nechte se hýčkat v lázních, dopřejte si nějakou tu dobrotu či okořeňte váš milostný život. Bolest zmizí, než řeknete švec.

 1. Chodidla

Pokud zažíváte příliš mnoho negativity a málo radosti, může se u vás projevit bolest chodidel. Užívejte si maličkostí, oprostěte se negativity, která vás obklopuje a najděte nějakou radost ve vašem životě. Pořiďte si zvířátko, abyste se s ním mohli radost, odřízněte toxické kamarády, kteří vás shazují. Užívejte si života z té světlé stránky a nenechte nikoho vás stáhnout ke dnu.

Bolest má mnoho různých příčin, ale někdy je ta hlavní příčina v naší hlavě. Mysl je velice silný prostředek, který je často na vině, přestože si to nikdo neuvědomuje. Občas je nutné nejdříve vyhrát boj sám se sebou, než je možné dosáhnout vítězství i na jiných frontách.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button