JídloPrevenceZdraví

Neuvěřitelně prospěšné vlašské ořechy a jejich účinky, o kterých se moc často nemluví

Vlašské ořechy patří mezi velmi známé druhy ořechu, který je obklopen velmi pevnou dřevnatou skořápkou. Nejen, že se tyto ořechy využívají při přípravě pokrmů, ale mají i významnou roli v léčitelství.

Protože má vlašský ořech léčebné účinky, v některých zemích je považován strom vlašských ořechů za posvátný.

Dnes se proto zaměříme na přínosy, které sebou vlašský ořech nese.

1.Napomáhá zdravé mozkové aktivitě

Tento fakt se považoval za mýtus, protože jak sami nejspíš víte, tvar ořechové skořápky trochu připomíná lidský mozek. V tomto případě se nejedná o mýtus!

Ořech v sobě skrývá omega – 3 mastné kyseliny, které právě napomáhají při tvorbě mozkových buněk.

2. Nasytí

Ořechy v sobě ukrývají také velký obsah kalorií. 100 gramů vlašských ořechů obsahuje necelých 700 kalorií, a jelikož se ořechy tráví pomalu, máme pocit, že náš žaludek je plný delší dobu, než je zvykem.

Pokud budete konzumovat pár vlašských ořechů mezi snídaní a obědem, zvýší se funkčnost vašeho žaludku.

3. Vlašské ořechy a kosmetika

Vlašský olej se může používat jak v léčení, tak i v kosmetice. Tento olej může totiž omladit vaši pokožku, zesilovat vlasy i nehty.

Stačí jen, když si vlašský olej natřete na pokožku či vlasy a o zbytek je postaráno.

4. Zlepšuje kardiovaskulární systém

Tento fakt je vědecky prokázaný. Vlašské ořechy dokážou zlepšit povrch buněk, které lemují cévy. Díky tomuto účinku se stabilizuje krevní tlak a chrání vás také před vznikem krevních sraženin, které nejsou pro vaše tělo vůbec příznivými.

Z ořechů se dá vytvořit tinktura, která se používá k léčení či prevenci onemocní srdce.

5. Přidává lidskému tělu jód

Jelikož ořechy obsahují vysoké množství jódu, jsou ořechy nezaměnitelnou výhodou pro lidi trpící nemocí štítné žlázy.

Jód je známý tím, že v těle reguluje výměnu látek, což je životně důležité a také se doporučuje jíst tyto ořechy, pokud se nacházíte dlouhodobě v oblasti se zvýšenou radioaktivní činností.

 

Pokud tedy nebudete jíst několik kil ořechů, nemůžou vám ořechy vůbec uškodit. Právě naopak, dokážou i pomoct, a to nejen z vaším metabolismem, ale například i s vahou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button