KrásaZdraví

4 esenciální oleje, které vám pomohou při léčbě akné I

Mnoho osob po celém světě trpí na akné. Nebojte, nejste v tom sami. Mnohým známým osobnostem a modelkám pomáhá make-up. V léčbě akné vám může pomoci i mnoho přírodních látek, které jsou prevencí vzniku akné či jeho léčbou. Příčin vzniku akné je mnoho, základem může být nevhodné stravování, které je bohaté na nezdravé tuky, nedostatečná péče o pleť, nezdravé životní prostředí či hormonální změny. Základem léčby je však vždy strava. Léčba by měla být nejen vnější, ale měla by vycházet i zevnitř, tedy ze složení vaší stravy. 

Domácí léčba

Mnoho produktů, které jsou určeny k léčbě akné, obsahují chemikálie, které vaší pleti bohužel škodí. Většinou váš obličej příliš vysuší a vy místo abyste se akné zbavili, bojujete s jeho neustálým návratem a vysušenou pletí. Pokud trpíte na akné, je důležité pleť zbytečně nevysušovat, aby se nadmíru nemastila. Důležité je ji dopřát dostatečnou výživu a „mastit“ ji, aby se hojila a vy se vyhnuli tvorbě jizviček. Navíc přírodní látky a oleje jsou mnohem účinnější než konvenčně vyráběné produkty, které většinou obsahují minimum účinných látek.

Esenciální oleje a pleť

Akné trápí mnoho osob po celém světě v různých věkových kategoriích. Tím, co se snažíte vyléčit jsou vaše póry, které se různými vlivy ucpávají bakteriemi, nadměrnou produkci mazu či odumřelou pokožkou. Důvodů k nadměrné produkci kožního mazu může být více, ať už je to stres, hormonální změny, léky či nedostatek péče. Akné způsobuje na vaší pokožce, ať už je to na obličeji, zádech či hrudi, nevzhledné a bolestivé ranky, které se špatnou léčbou prohlubují a mohou se zanítit. Akné způsobuje však více než jen flíčky na obličeje. Snižuje také sebevědomí a může mít negativní vliv na vaší psychiku. Esenciální oleje mají antibakteriální schopnosti, tedy přirozeně zabíjejí bakterie a chrání vaši pleť. Navíc ji uklidňují a léčí vzniklé jizvy.

Vhodné esenciální oleje:

Pokud vás trápí akné, zkuste aplikovat na svou pleť levandulový či šalvějový esenciální oleje. Skvělým lékem je také proslavený tea tree olej a olej z

Tea tree olej

Olejíček z tea tree již běžně seženete na internetu či v obchodech, které se specializují na prodej esenciálních olejů. Jeho účinky jsou antimikrobiální a protizánětlivé, což je to, co při léčbě akné potřebujete. Mnoho výrobků, které se používají k léčbě akné již tea tree olejíček obsahují. Tea tree olejíček aplikujte na bavlněný tamponek, stačí 2 kapky a potřete jím postiženou oblast. Přidat olejíček můžete také do vašeho denního krému na obličej či tělo. Aplikovat ho můžete po smíchání s vodou také s pomocí rozprašovače.

Levandulový olej

Levandulový olej má na pokožku silné účinky, jelikož působí antimikrobiálně a antioxidačně. To, co od tohoto oleje můžete očekávat, je zklidnění vaší pokožky a vyživení suché pleti. Navíc zbavuje tmavých skvrnek po akné. Levandulový olej navíc snižuje pocit stresu a úzkosti. Podporuje kvalitu spánku, který je důležitý pro zdravou pokožku. Vdechování levandulového oleje působí na zklidnění centrální nervové soustavy a uklidňuje celé tělo. Levandulový olej snižuje krevní tlak, srdeční frekvenci a teplotu pokožky. Používat jej můžete přímo na pleť či jako vhodnou aromaterapii. Akné totiž bývá často vyvoláno vlivem stresu. Pokud však budete preventivně užívat levandulový olej, uklidníte své tělo i mysl a zbavíte se stresu. Rozptylte ve svém pokoji levandulový olej s pomocí rozprašovače či si levandulovým olejem namažte zápěstí a za krkem.

V následujícím článku se dozvíte, jaké další dva esenciální oleje je vhodné používat při léčbě akné a jak je vhodné tyto oleje používat.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button