Krása

Esenciální olej z geránie: Co je to a jaké účinky vám přináší?

Slyšeli jste již o esenciálním oleji z geránie? Geránium označuje pelargónii a z ní se také tento esenciální olej připravuje. Gerániový olej krásně voní, ale přináší také mnoho zdravotních benefitů, nejen vaší pleti, ale celé nervové soustavě a působí i jako lék proti lupům. Využijte gerániový olej při přípravě domácí kosmetiky i jako pomocníka při léčbě různých onemocnění.

Kde je gerániový esenciální olej využíván?

Esenciální olej z geránie je často používán při přípravě domácí kosmetiky, jelikož má pozitivní vliv na vaši pleť. Léčí pokožku hlavy a chrání před vznikem lupů, hojí drobné ranky na pleti a léčí záněty a díky své vůni je používán i při výrobě parfémů. Využíván je však i na mnoho dalších problémů, a to nejen s pletí.

Kdy používat tento esenciální olej?

Esenciální olej z pelargónie pomůže při hormonálních výkyvech i jako pomocník s premenstruačním syndromem. Pomáhá vám normalizovat hormonální hladinu, díky tomu zlepšuje symptomy, které jsou spojeny s menstruací, bolestivost, křeče, změna nálad, apod. Používat ho v tomto případě můžeme vnitřně nebo zevně nakapaným do aromalampy. Tento olej pomáhá také při stresu a nervozitě. Esenciální olej z pelargonie je skvělý na uvolnění nervového systému. Používejte ho do své aromalampy v době, kdy trpíte stresem, nervozitou či úzkostí. Olej vás nejen povzbudí, ale také uklidňuje. Jeho účinky oceníte před důležitou zkouškou ve škole i před pracovním pohovorem.

Léčba močových cest

S infekcí močových cest pomůže esenciální olej z pelargonie, která má diuretické a antiseptické účinky. Díky tomu potlačuje záněty močového ústrojí. Problém je, že bakterie, díky kterým vzniká zánět, se po prvním problému často vracejí a vytvářejí si rezistenci na antibiotika, to však neplatí v případě esenciálních olejů. Vyzkoušejte gerániový esenciální olej při problémech s močovým měchýřem.

Vliv na pleť a ochrana před hmyzem

Úžasný vliv má olej z pelargónie na pleť, zvláště na mastnou pokožku či pokožku, které chybí zdravý vzhled. Tento olej totiž podporuje oběhový systém a dopřeje vaší pleti nejen skvělou výživu, ale také očistu od toxických látek. V létě se vám tento esenciální olej bude hodit jako ochrana před hmyzem. Můžete používat buď esenciální olej z pelargonie či si rostlinu umístit přímo na okno vašeho parapetu. Ochrání vás od nepříjemného hmyzu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Back to top button