Krása

3 druhy potravin způsobující problémy s pletí

Alergie jsou v dnešní době mnohem častější, než tomu bývalo dříve, a mezi nejhůře rozeznatelné patří alergie z nějakého typu jídla. Pokud sníme určitý druh potravin, které naše tělo odmítá, organismus se začne bránit a to se projeví alergickou reakcí, například kopřivkou. Víte, jaké jsou 3 nejčastější druhy potravin způsobujících kožní problémy?

Mléčné výrobky

beverage-1239344_960_720Mléčné výrobky jsou pro naše tělo velmi důležité, jelikož mu dodávají výživné proteiny, které jsou potřebné pro pevnost a kvalitu kostí. Jsou ovšem lidé, u kterých konzumace mléčných výrobků vyvolává alergické reakce, protože jejich tělo nedokáže laktózu zpracovat. Lidé, kteří se rozhodli eliminovat mléčné výrobky ze své stravy, se zbavili kožních problémů, jako je akné, a jejich kvalita kůže se výrazně zlepšila. Pokud na sobě i vy pozorujete, že mléko vaše tělu zrovna neprospívá, nahraďte jej například mandlovým mlékem nebo potravinami, které jsou rostlinného původu.

Lepek

V posledních letech neustále přibývá osob, kteří se snaží vyhnout lepku. U lidí, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, dochází při jeho konzumaci k problémům s trávením a vzniku nejrůznějších zánětů. Proto se taky u těchto osob dají pozorovat problémy s akné.

Cukr

Cukr v jakékoliv podobě dokáže způsobovat různá kožní onemocnění. Pokud si rádi pochutnáváte na sušenkách, koláčích, čokoládách, zákuscích nebo slazených limonádách, razantně si tak zvyšujete hladinu cukru krvi. Aby si tělo dokázalo s tímto přílivem energie poradit, začne vytvářet inzulín. Právě díky tomuto hormonu se tvoří akné. Vyhledávejte proto potraviny s nízkým glykemickým indexem, které vaše tělo nezatěžují cukrovými vlnami, ale uvolňují sacharidy postupně po delší časový úsek. Velmi se doporučují jablka, fazole, pomeranče a bílé jogurty.

Pokud si stále nevíte rady s vaší problematickou pletí, zamyslete se nejdříve nad vaším jídelníčkem. Třeba zrovna vaše tělo trpí nějakou potravinou alergií a snaží se to dát na vědomí problémy vytvářející se na pokožce. Nepřehlížejte tyto signály a nastavte si jídelníček podle toho, co vaše tělo žádá a potřebuje. To vám na oplátku vykouzlí krásnou a bezchybnou pleť.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button