Krása

Avokádo jako nejlepší lék na suché vlasy a pleť

Lahodná chuť avokáda je jednou z nejlepších a nejzdravějších věcí, které nám příroda nadělila. Také milujete avokáda? Pokud si je dopřáváte pravidelně, činíte jen to nejlepší pro váš organismus. Avokáda pečují o vaše tělo zevnitř, ale také zvnějšku. Zkuste si připravit avokádovou masku na pleť i vlasy. 

S avokádem ke zdravějšímu životu

Avokádo je zdrojem mnoha látek, které vaše tělo potřebuje. Kromě toho, že je dobrým zdrojem bílkovin, obsahuje vitamíny E, A, K, B6 a C, draslík, kyselinu listovou, železo, hořčík, fosfor a měď. Úžasné také je, že je avokádo bohaté na vlákninu. Konzumovat ho můžete ve své stravě pravidelně i při redukčních dietách. Nesmíme zapomenout ani na mononenasycené a polynenasycené tuky, které jsou tím, proč je avokádo natolik ceněným. Mají silné hydratační a antioxidační vlastnosti.

Snižuje cholesterol, podporuje zdraví srdce

Avokádo vám pomůže snížit hladinu cholesterolu a pečuje o zdraví vašeho kardiovaskulárního systému, má vliv i na krevní tlak a chrání před rizikem vzniku mrtvice. Ač obsahuje poměrně mnoho tuků, jde o tuky zdravé, chrání vás před vznikem obezity. Avokádo a avokádový olej, který také bez problémů seženete, se stal oblíbenou přísadou mnoha kosmetických výrobků. Vy můžete doma používat přímo čerstvé avokádo, jelikož ho ihned spotřebujete.

Avokádo na pleť i vlasy

Díky obsahu zdravých olejů je avokádo skvělým pomocníkem v boji proti suché pokožce a vlasům. Má totiž příznivý vliv na zdraví vaší pokožky a její regeneraci. Krásně pokožku hydratuje a mastné kyseliny pronikají do kůže i vlasů. Navíc vám pomůže v hojení drobných ran, jizev a detoxikuje pleť. Avokádo vám pomáhá také zkrotit kudrnatou hřívu a stimuluje růst vlasů.

Avokádová maska na obličej

Avokádo je díky obsahu živin vhodné pro všechny typy pleti, nejvíce však pro suchou pleť, která touží po hydrataci a regeneraci.

  • 1/2 avokáda
  • kokosový olej
  • citronová šťáva

Na pleťovou masku vám bude stačit půlka avokáda. Druhou půlku si můžete dopřát k svačině či ho přidat do smoothie. Rozpulte avokádo. Dužinu z půlky avokáda vydlabejte do misky a rozmačkejte s pomocí vidličky. Do rozmačkaného avokáda přidejte trochu kokosového oleje (může být i olivový či jojobový). Záleží, jaký doma zrovna máte. Nakonec přidejte asi 10 kapek citronové šťávy. Zamíchejte a naneste masku na obličej. Nechte působit přibližně 30 minut, poté smyjte s pomocí vlažné vody. Po avokádové masce by měla být vaše pleť hydratovaná, jemná a plná energie. Citronová šťáva zajišťuje „dezinfekci“ obličeje a rozjasňuje vaši pleť. Jelikož je maska pouze z přírodních zdrojů, můžete si její užívání dopřát i 3krát týdně.

Avokádová maska na vlasy

Podobně jako na pleť je avokádo skvělé na vaše vlasy, tím spíše pokud jsou suché.

  • 1 avokádo
  • olivový olej
  • rozmarýnový esenciální olej

Postupujte stejně jako při přípravě pleťové masky. Potřeba avokáda se odvíjí od délky vašich vlasů, ale měla by vám stačit 1-2 avokáda. Naneste vzniklou masku po celé délce vlasů. Po nanesení nechte 30-60 minut působit. Poté smyjte vodou a umyjte si vlasy šamponem. Vlasy jsou po avokádové masce dokonale lesklé, vyživené a plné síly. O vlasy pečuje také olivový olej, na který se v poslední době pozapomnělo, ale jeho účinky se nezměnily. Byl jen nahrazen modernějším kokosovým olejem. Rozmarýnový esenciální olej pečuje o vaši pokožku hlavy, podporuje růst vlasů, dezinfikuje pokožku hlavy a chrání před vznikem lupů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button