KrásaNezařazenéPrevence

Jak na řídnoucí vlasy

Vlasy jsou pýcha každého z nás. Chceme je mít krásné a pružné, ale ne vždy se to daří. Jedním z častých problémů je jejich řídnutí. Potýkají se s ním nejen ženy, ale i muži. Některé bylinky jsou bohaté na vitamíny a minerály, které podporují zdravý růst vlasů.

Přeslička

Tato bylinka obsahuje oxid křemičitý, který je nezbytný pro růst vlasů. Pro oplachování si vyrobte odvar: 50 gramů přesličky vařte v jednom litru vody po dobu 15 minut.

Kopřiva

Obsahuje velké množství vitamínů (především B a C) a minerálních látek (především zinek). Pomáhá v boji proti mastné pokožce hlavy, posiluje vlasový růst. Není však vhodná pro světlé vlasy, neboť je zbarvuje. Kopřivu můžete používat na oplachování či si připravit čaj.

Saw Palmetto

Je to malá, plazivá palma, která má původ v Americe.Tato rostlinka je vhodná především u mužů. Kromě pozitivního vlivu na vlasy také kladně ovlivňuje činnost prostaty.

Heřmánkový květ

Vlasy mírně zesvětluje. Má pozitivní vliv na vlasovou pokožku – zklidňuje ji a působí protizánětlivě. Vlasy zpevňuje a dodává jim ztracený lesk.

Podběl

Je vhodný pro tmavé vlasy, které posiluje. Zmírňuje tvorbu lupů a působí proti maštění.

Petrželka

Působí pozitivně na růst vlasů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button