Prevence

Máte oteklé nohy? Takto se jich zbavíte přírodní cestou

Nohy patří mezi nejzanedbávanější části lidského těla a mnoho lidí si myslí, že když nejsou neustále na očích, tak nepotřebují zvláštní pozornost. O nohy je potřeba dbát neustále a to zejména tehdy, když zaznamenáte přítomnost otoků jakéhokoliv rázu.

Je třeba myslet na to, že nohy přenášejí celou naší váhu. Otoky nohou nejčastěji trápí osoby s nadváhou. Dále často postihují lidi trpící specifickou zátěží během práce, může jít o dlouhodobé postávání, ale i neustálé sezení, každý strnulý pohyb se na nohou podepíše. Otoky nohou je potřeba řešit co nejdříve, aby se z nich nestaly chronické potíže. Existuje hned několik možností, jak s otoky bojovat a my si představíme přírodní metody, jak se otoků zbavit.

Zbavte se soli v jídle i v těle

Základní podmínkou pro zmírnění otoků je redukce soli a slaných jídel. Pokud potřebujete solit, používejte mořskou nebo himalájskou sůl. Většina lidí je na sůl navyklá ve většině jídel, které by bez ní byly bez chuti. Skvělou alternativou soli se může stát citronová šťáva a celá škála bylinek. Nejlepší alternativou je zejména petržel a kopr, tyto dvě byliny mají i močopudné účinky, která vám pomohou s vylučováním soli z těla. V letní sezóně je vhodné jíst močopudné ovoce a zeleninu, jako například jahody, melouny a okurky. Pokud zrovna není letní sezóna, dopřejte si vodu s citronovou šťávou. Ukážeme si i další možnosti, jak se účinně zbavit soli.

salt-and-pepper-850647_960_720

Vyrobte si skvělé diuretikum z kořene petržele

Vezměte 1 lžíci jemně nastrouhané petržele (kořenu nebo listu) a smíchejte ji se 400 ml vroucí vody. Tuto směs nechte přes noc odstát. Následně zceďte zbytky petržele a smíchejte je se šťávou z 1 citronu. Vznikne vám nápoj, který pijte 3x denně. Následně si udělejte 3 dny přestávku a poté si připravte tento nápoj znovu. Pijte ho tak dlouho, dokud otoky nezmizí.

Na oteklé nohy pomohou lněná semínka

Připravte si do hrnce 1 litr vody a přidejte do něho 4 lžíce lněných semínek. Hrnec umístěte na sporák a vodu vařte pod dobu 10-15 minut. Následně sundejte hrnec ze sporáku, přikryjte ho a nehte ho na nějakém teplém místě na 1 hodinu odstát. Poté přidejte do vody šťávu z 1 citronu a tento nápoj během dne vypijte. Když ho budete pít, ujistěte se, že je teplý. Užívejte ho podobu 2 týdnů, po kterých by měl otok obvykle zmizet.

1024px-Brown_Flax_Seeds

Využijte solný roztok

Pokud chcete zabránit dalším otokům nohou, můžete využít solný roztok a to následujícím způsobem. Vezměte 1 kg kuchyňské soli a nařeďte ji 10 litry studené vody. Následně vezměte měkký ručník a namočte ho ve vytvořeném roztoku. Ručník jen lehce vyždímejte a následně ho umístěte na oblast kříže. Po 20 minutách ručník odstraňte. Tento postup opakujte po dobu 10 dnů a to každý večer před spaním. V důsledku zvýšeného močení byste měli brzy zaznamenat, že se váš otok zmenšuje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Dobrý den, v článku Vyrobte si skvělé diuretikum z kořene petržele, je popsán návod, ale chci poprosit to dávkování. Jeden den se pije 3x denně a pak tři dny vynechat? Děkuji za upřesnění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button