PrevenceRady a tipyZdraví

Potraviny, které pomáhají obnovit a udržovat tělo v hormonální rovnováze

Pokud správně kombinujeme potraviny, zajišťujeme si nejen zdravou pokožku, ale dokonce i se takto jednoduše zlepšuje zdraví reprodukčních orgánů a hormonální rovnováha.

Jídlo, které obsahuje vysoké množství nutričních látek, je velmi přínosné pro naše tělo a dokonce zlepšuje náladu, metabolismu, trávicí trakt i libido. Zkrátka, aby naše tě fungovalo tím správným způsobem, potřebuje dostatek adekvátního množství živin.

Platí hlavně pro:
  • mladé ženy, které potřebují udržet pod kontrolou hormony v průběhu menstruace
  • lidi ve středních letech, kteří už nejsou příliš fyzicky aktivní a potřebují získat přísun energie v průběhu dne
  • ženy před menopauzou, které potřebují vybilancovat hladinu svých hormonů
  • ženy po menopauze, které chtějí předcházet onemocněním, jako je například osteoporóza

Když naše tělo nepřijímá ve stravě správné živiny, není pak schopné produkovat potřebné množství hormonů.

Nyní si uvedeme 5 potravin, které jsou pro vaše tělo v tomto směru velmi přínosné

Jogurt

Jogurt je výrobek mléčného charakteru, který obsahuje dostatečné množství hořčíku a vápníku, který potřebujeme pro zdraví kostí.

Dále obsahuje probiotika zvyšující populaci prospěšné střevní mikroflóry a obsahuje vysoké množství vitamínu D, který je nejen důležitý pro zdravé kosti, ale právě i pro hormonální rovnováhu. A to proto, že ovlivňuje desítky důležitých biochemických reakcí v našem těle.

Úplně nejvhodnější je jogurt, pokud je čistý, bílý a ničím nepřislazovaný.

Avokádo

Avokádo má vysoký obsah vlákniny, vitamínu skupiny B, vitamín E, hořčík, draslík a kyselinu listovou. Také v avokádě nalezneme extra zdravé tuky, díky čemuž je avokádo vlastně nejhodnotnější ovoce na naší planetě. Obecně se traduje, že ženy by měly sníst alespoň jedno avokádo denně.

Mastné ryby

Mezi mastné ryby řadíme losos, tuňáka, sardinky, makrely, sledě či ančovičky. Obsahují pro nás nepostradatelné omega-3 nenasycené mastné kyseliny DHA a EPA. Tyto kyseliny dokáží předcházet onemocněním, jako je třeba onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, zánětlivá onemocnění i deprese. Také jsou velmi důležité pro buňky, jelikož ovlivňují jejich správný růst a dělení.

Zelenina bohatá na antioxidanty

Mezi tuto zeleninu řadíme špenát, růžičkovou kapustu či salát běžný. Zelenina bohatá na antioxidanty obsahuje vysoké množství vitamínů a látek nezbytných pro správnou tvorbu a fungování více typů hormonů.

Léčivé koření

Např. zázvor, česnek či skořice, rozzáří pokožku a dodávají mladiství vzhled a co více, umí přímo kouzelně stabilizovat náladu a vybalancovat hormony.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button