Dům a zahradaPrevence

Květiny proti komárům

Léto je tu a s ním i občasné nálety obtížného hmyzu.

Nabízíme několik bylinek, které by mohly fungovat jako přírodní repelenty.

Citronella

Citronella je nádherná trvalka, která vyzařuje nádhernou vůni, jež však není příjemná komárům a některým dalším druhům hmyzu.

Lze ji pěstovat v květináči, nebo ji můžete zasadit do záhonu.

Meduňka

Další skvělou volbou přírodního repelentu je meduňka. Je to mrazuvzdorná rostlinka, která poměrně dobře odolává i suchu a daří se jí i ve stínu. Poměrně rychle se rozrůstá, takže je lepší, pokud ji nechcete mít po celé zahradě, ji raději pěstovat v květináčku či truhlíku.

Jako bonus získáte výborný čaj, který lze připravit z jejích listů (čerstvých či sušených).

Měsíček

Krásné květy měsíčku jsou ozdobou každé zahrady. Kromě toho je to skvělá volba proti komárům. Můžete ji pěstovat na záhonu nebo v květináči na balkoně či okenním parapetu.

Bazalka

Toto je výzva pro všechny kuchaře. Bazalka nejen odpudí komáry, ale také ochutí vaše oblíbené pokrmy, které tak získají nádech exotiky.

Někteří zahrádkáři doporučují vyzkoušet proti komárům směs bazalky a skořice nebo bazalky a citronové šťávy.

Levandule

Všichni vědí, že levandule je nádherná fialkově kvetoucí rostlinka s uklidňující vůní. Málokdo však ví, že může fungovat jako přírodní repelent proti komárům. Lze ji pěstovat nejen na zahradě, ale i v květináči na baloně či okenním parapetu.

Rozmarýn

Tato bylinka se velice často používá pro dochucení jehněčího nebo rybího masa. Kdo z vás však ví, že je to výborný repelent proti hmyzu?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button