NezařazenéOstatníPrevence

6 překvapivých výhod pití teplé vody každé ráno

Možná si každé ráno dáváte šálek kávy nebo čaje, abyste se probudili. Ti skromnější z vás nepohrdnou ani sklenici studené vody. Nicméně, možná byste měli své ranní zvyky přehodnotit, protože výzkum ukazuje, že nejvíce zdravotních výhod přináší pití teplé vody.

Stella Metsovasová, klinická výživová lékařka a odbornice na výživu a potraviny, říká: „Lékaři doporučují pití teplé vody ráno, nejčastěji si citrónem, který je bohatý na polyfenoly, nebo s čajem, který snižuje aktivitu volných radikálů v těle.“ Pití teplé vody také podporuje trávení a reguluje pohyby střev.

Zde je 6 užitečných věcí, jimiž pití teplé vody pomůže vašemu zdraví

Brání předčasnému stárnutí

Nikdo nechce rychle stárnout. Nicméně přítomnost toxinů v těle může způsobit rychlejší stárnutí, neboť když se v našem organismu hromadí toxiny, stává se náchylný na mnoho nemocí. Teplá voda pomáhá toxiny vyplavovat, navíc hydratuje kožní buňky a napomáhá k vyšší elasticitě pleti.

Snižuje bolest

Teplá voda je silným přírodním prostředkem na zmírnění bolestí, především při menstruačních křečích. Pomáhá uvolňovat svaly a navíc zlepšuje krevní oběh.

Pomoc při hubnutí

Jestliže se snažíte zhubnout, možná jste už slyšeli, že pití teplé vody na lačno je velmi užitečné. Zvyšuje totiž teplotu těla a urychluje metabolismus, takže naše tělo je schopné spálit více kalorií.

Jestliže budete každý den začínat tím, že si dáte teplou vodu s citronem, pomůžete svému tělu ničit tukové tkáně. Tento nápoj navíc pomáhá řídit naše chutě, protože citron obsahuje pektiny.

Lepší trávení

Pokud pijete ráno sklenici teplé vody, stimulujete trávicí systém a pomáháte tělu lépe trávit. Naopak pití studené vody po jídle může být kontraproduktivní, neboť chlad ztužuje oleje a tuky obsažené v jídle, které jste právě pozřeli. Poté dochází k tvorbě tukových usazenin a trávení je mnohem obtížnější.

Lepší krevní oběh

Teplá voda pomáhá vylučovat usazeniny z nervového systému, tukové usazeniny i toxiny. Podporuje krevní oběh, uvolňuje svaly a napomáhá průtoku krve.

Pomoc při zácpě

Zácpa je běžný problém, který často zažívá mnoho z nás. Vzniká ve chvíli, kdy se naše střeva přestávají správně pohybovat. Častou příčinou je právě nedostatek vody v těle. Pokud tedy každé ráno začnete se sklenicí teplé vody, podpoříte střeva a snížíte riziko vzniku zácpy.

Zdroj

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button