PrevenceRady a tipy

Čaje proti zánětům

Zánět je přirozený proces, při němž tělo využívá bílé krvinky jako ochranu proti infekcím, bakteriím či virům.

Někdy se záněty projevují jako bolest kloubů či jejich ztuhlost, zarudnutí či dokonce ztráta funkčnosti kloubů.

Zánět může být ovlivněn i naší stravou. Některé potraviny záněty podporují (mléčné výrobky, cukry, smažené potraviny, alkohol). Některé naopak pomáhají v boji proti nim (čerstvá zelenina, luštěniny, houby nebo bylinné čaje).

Zázvorový čaj

Pomáhá snižovat záněty a chronické bolesti u lidí s artritidou. Není vhodný pro lidi užívající léky na ředění krve.

Zelený čaj

Je to silný antioxidant, může pomoci při snižování hladiny špatného cholesterolu, bojuje proti kardiovaskulárním chorobám a má dokonce i protirakovinné vlastnosti.

Čaj z kurkumy

Toto koření se používá pro úlevu od bolesti i snižování zánětů. Kurkumin (aktivní složka) je silný antioxidant, který snižuje hladinu enzymů zodpovědných za zánět.

Šípkový čaj

Šípek je koncentrovaný zdroj vitamínu C, je plný fytochemikálií a galaktolipidů, které mají protizánětlivé vlastnosti, jež jsou vhodné především na osteoartritidu arevmatoidní artritidu.

Čaj z vrbové kůry

Tento starobylý čínský lék byl používán jako bylinný lék pro úlevu od bolesti po celá staletí. Má protizánětlivé a analgetické vlastnosti a je plný flavonoidů.

Není vhodný pro těhotné, mladší 16 let a lidi užívající léky na ředění krve či betablokátory nebo jsou léčeni  methotrexátem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button