PrevenceRady a tipyZdraví

Bolí vás paty?

Velké množství lidí trpí problémem s bolestí pat. Příčinou může být nevhodná obuv, nadváha, velká fyzická aktivita. Zde je několik cviků, které by mohly způsobit úlevu od bolesti. Cvičení můžete provádět v pohodlí domova, se snadno dostupnými pomůckami jako jsou oblázky, ručník či tenisový míček.

Oblázková cvičení

Je to vlastně zvedání oblázků špičkami prstů. Provádí se vsedě. Na podlahu rozprostřete oblázky a jednotlivě je zvedejte prtsy u nohou, vždy je v prtsech chvíli podržte.

Válcování tenisového míčku

Cvičení se provádí vsedě na židli. Míček nechte na podlaze a chodidlem nohy válcujte míček všemi směry. Cvičení lze provádět i ve stoje, v tom případě otočte židli opěradlem k sobě a rukama se o něj opírejte.

Rolování pěnového válečku

Cvičení provádíme vsedě. Pokud nemáte váleček,můžete použít plechovku nebo lahev s vodou.

Natahování ručníkem

Abeceda ve vzduchu

Cvičení provádíme vsedě, zvedneme nohu ze země a ve vzduchu píšeme jednotlivá písmena abecedy.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button