Dům a zahradaRady a tipy

Mech je skvělým doplňkem terárií nebo pohádkových zahrad

Pěstování mechu se může stát zábavou pro celou rodinu. Naučte se jej pěstovat. Ač se to může zdát sebevíce nepravděpodobné, že něco takového lze vypěstovat, je tomu skutečně tak.

I mech se dá pěstovat za domácích podmínek. A zatímco někteří lidé hledají způsoby, jak se mechu zbavit jako plevele, jiní se ho snaží pěstovat jako dekoraci.

Výhody pěstování mechu

  • Mech je vždy zelený
  • Existují různé odstíny, ale nikdy nezhnědne, pokud není mrtvý
  • Roste v půdě, která je vždy vlhká, což zřejmě není problém zajistit
  • Mech se nemusí sekat jako tráva
  • Obrazí, ale neroste do výšky
  • Je velmi snadné jej rozšiřovat

Jak na to?

Chcete-li pěstovat mech, musíte najít nějaký „startovací“. Stačí se projít u vás po dvoře nebo někde venku u pařezů a nejrůznějších zdí. Někdy najdete i pěkný trs tam, kde byste ho vůbec nečekali, např. u nákupního centra.

Nemusíte mít nutně obrovský kus, protože se k pěstování míchá s dalšími surovinami, které se dozvíte za chvíli.

Chcete-li pěstovat mech, musíte najít „startovací“

Stačí se projít u vás po dvoře nebo někde venku u pařezů a nejrůznějších zdí. Někdy najdete i pěkný trs tam, kde byste ho vůbec nečekali, např. u nákupního centra.

Nemusíte mít nutně obrovský kus, protože se k pěstování míchá s dalšími surovinami, které se dozvíte za chvíli

Mech umístěte do mísy, který jindy používáte např. na míchání zeminy. Potom přidejte trochu podmáslí. Nejde o druh, spíše o to, že je schopno udržet kyselost půdy.

Pomohou babské rady

Vezměte staré mačkadlo na brambory a obsah rozmačkejte. Pokud vám přijde směs příliš hutná, přilijte dva hrnky vody.

Když to má konzistenci bláta, uchopte do ruky starý štětec a naneste vrstvu na jakýkoliv povrch, kde chcete, aby mech vyrostl. Obroste vám následně i kbelík, kameny, misky, atp.

Takže do nádob můžete vložit sukulenty, které budou v mechu vypadat perfektně. Vydržte několik týdnů, mech se vám krásně rozroste po celém povrchu.

Mech je nepřehlédnutelným komponentem a byla by škoda se s vámi nepodělit o tak jednoduché pěstování. Je hebký na dotyk, nádherně vypadá a jeho luxusní ráz pozvedne každou zahradu i interiér.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button