KrásaPrevenceRady a tipyZdraví

Proč používat tea tree olej na vlasy

Tea tree olej se používá samostatně nebo ve směsi s jinými prostředky. Jsou dobře známé jeho účinky proti mykózám, zánětům i akné, při léčbě zánětů vedlejších nosních dutin i řadě bakteriálních a virových infekcí. Málokdo však zná jeho účinky na vlasy.

Pro silnější vlasy

Tea Tree olej pročistí vlasové folikuly, vyživí kořeny a tím podpoří růst vlasů. Máte – li problém s lupy či vypadáváním vlasů, mohl by moci i s těmito problémy. Lupy ucpávají póry a způsobují svědění pokožky a tím i vypadávání vlasů. Olej také vlasy hydratuje.

Existuje několik způsobů jeho použití, aby byly vlasy silnější a delší. Jedním z nich je masáž pokožky hlavy. Přidejte několik kapek tea tree do mandlového, kokosového nebo olivového oleje a vmasírujte do pokožky hlavy, zabalte ručníkem a nechte asi 10 minut působit, poté opláchněte. Zpočátku takto aplikujte dva  až třikrát týdně. Jakmile se objeví první výsledky, postačí pouze jednou týdně. Pro extra hluboké ošetření použijte olej horký (tady pouze jednou týdně). Tato léčba je velmi účinná v boji proti lupům i vypadávání vlasů. Postup je stejný, pouze směs zahřejeme, však nesmí pálit. Zábal ponecháme 30 minut. Další možností použití je nastříkat směs oleje a vody – do rozprašovače s vodou přidejte 5 kapek oleje, nastříkejte (nejlépe ráno) na pokožku hlavy a večer opláchněte.

Proti lupům

Pokud chcete využít tee tree olej pouze proti lupům, jednoduše jej přidejte do šamponu (10 kapek), šampon aplikujte na vlasy, ale nechte asi pět minut působit, poté opláchněte. Pro lepší účinek lze olej nechat působit přes noc. Opět využijeme již výše zmíněné oleje. Přidáme 15 kapek oleje tee tree a dobře promícháme. Naneseme na kůži a zakryjeme hlavu (nejlépe koupací čepicí, aby se oleje nedostaly do polštáře). Ráno umyjeme obvyklým způsobem.

Proti svědění pokožky hlavy

I když netrpíte lupy, může vás pokožka hlavy svědit, což může vést například k vypadávání vlasů. Svědění je obvykle způsobeno bakteriemi nebo alergickými reakcemi. Existuje řada domácích receptů.

Kokos a tea tree

Smícháme 10 kapek tea tree s jednou lžící nerafinovaného přírodního kokosového oleje v malé misce, naneseme na pokožku hlavy (především do míst, kde nejvíce svědí), necháme působit asi 30 minut, poté dobře omyjeme šamponem. Opakujeme jednou týdně.

Tea tree, máta a olivový olej

Smícháme tři kapky máty peprné, tři kapky oleje tea tree a lžíci extra panenského olovového oleje, přidáme do šálku teplé vody. Umyjeme si vlasy šamponem a poté směs vmasírujeme do pokožky hlavy, necháme několik minut působit a řádně opláchneme.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button