Po dlouhém dni v práci není nic lepšího, než když si večer lehnete do pohodlné postele. Pro mnohé z nás je náš pokoj svatyně – místo, kde si můžeme plně odpočinout a relaxovat. Průměrný člověk spí asi osm hodin denně a v průběhu života tak stráví 1/3 života v posteli.
I když je všeobecně známo, že kvalitní spánek je životně důležitý pro naší psychickou i fyzickou pohodu, málo kdo z nás ví, že stejně důležitá je i poloha, ve které spíme.
Existuje mnoho různých způsobů, jak lidé rádi usínají a spí. Nejčastějším je usínání na levé nebo pravé straně, stočeni do klubíčka. Každá pozice má vliv na naše zdraví různými vlivy, které buď mohou být dobré, nebo také špatné. Např. spaní na zádech může být nebezpečné pro lidi trpící astmatem, jelikož v této poloze se hůře dýchá. A pokud člověk usíná na pravé straně, většinou tím zhoršuje své trávicí problémy. A všechny tyto negativní dopady vedou ke zhoršení kvality spánku.
Nejideálnější stranou, na které by měl člověk usínat, se ukázala levá strana. Díky této poloze bude naše tělo lépe trávit a zbavovat se toxinů. Kromě toho pozitivně ovlivňuje náš krevní oběh a kardiovaskulární zdraví, jelikož do srdce lépe proudí krev.
Poloha na levém boku umožňuje také zlepšit funkci sleziny a žlučníku. Výsledkem je zdravější lymfatický systém, detoxikace organismu a snížení pocitu úzkosti.
Pokud nejste zvyklí usínat na levé straně, měli byste se pokusit tento zvyk, co nejdříve změnit. Každý z nás má obvykle preferovaný způsob spánku a těžko ho dokáže narušit. Můžete trénovat tak, že si na pravé straně zapnete lampičku a usínat budete se světlem v zádech na levé straně. Vaše tělo se logicky bude chtít odvrátit od světelného zdroje, a tím pádem nebude chtít v jiné poloze usínat.
Těchto metod, jak změnit polohu spánku existuje nepřeberné množství. Stačí si jen vybrat tu, která bude na vás nejlépe zabírat, a která naučí vaše tělo spát na levé straně.
Spěte na správné straně a podpořte své zdraví.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos