PrevenceRady a tipy

Vyčistěte svoje tělo od toxinů

Dnešní doba přináší celou řadu průmyslově zpracovaných jídel, potravinových doplňků, léků a stresu.  Celá řada z nás trpí nekvalitním spánkem a ne zrovna vhodným životním stylem. To vše se odráží na našem těle, v tomto případě na játrech (zachycují a zpracovávají toxiny) a ledvinách. Proto je třeba je jednou začat „vyčistit“ pomocí detoxikačních potravin, které pročistí nejen tyto orgány, ale i orgány trávicí soustavy a krev.

Vyzkoušejte …

Zázvor – stimuluje cirkulaci krve, tím pádem filtruje toxiny, které eliminuje prostřednictvím tekutin (moč, pot). Má také velké antioxidaní účinky.

Česnek – aktivuje jaterní enzymy, které odplavují z těla toxické látky. Dále čistí krev a snižuje riziko vzniku krevních sraženin. Pomáhá snižovat krevní tlak.

Červená řepa a mrkev – obě zeleniny obsahují játrům prospěšný beta karoten. Kombinace mrkvové a řepné šťávy je hotový elixír pro krvetvorbu, má čistící účinky na játra ledviny a žlučník.

Zelenina – díky chlorofylu dochází k lepšímu trávení tuků, vyčístí se krev, játra a celý krevní oběh.

Ovoce – obsahuje celou řadu antioxidantů a má vysoký podíl vlákniny, která pozitivně působí na trávení a podporuje funkci střev.

Čaje

Zelený – je bohatý na antioxidanty, podporuje trávení a zpracovávání potravy, podporuje hubnutí.

Kopřivový – povzbuzuje látkovou výměnu, podporuje vylučování škodlivin z těla.

Heřmánkový – má pozitivní vliv při trávicích obtížích.

Březový – má pozitivní vliv na ledviny, působí močupudně, tudíž je vhodný při odvodňování organismu.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button