Rady a tipyZdraví

Objevte jedinečný čaj, který vás zbaví otoků nohou

Existuje spousta příčin, které vedou k otokům nohou. Důvodem může být špatné prokrvení organismu, menstruační cyklus, nadměrná tělesná hmotnost, nezdravý životní styl a stravování či těhotenství. Otoky podporují i teplotní změny. Jak se tohoto nepříjemného problému zbavit? To si povíme dnes.

Proč mi otékají nohy?

Otoky nohou se projevují především v létě. Příčin otoků může být spousta, mezi nejčastější však patří chronická žilní choroba. Ta je nejčastějším důvodem otoků nohou a nevyplácí se ji podceňovat. Trpí jí dokonce až 50% populace. Rizikovými faktory se při této chorobě stává nedostatek pohybu, nadváha, sedavé zaměstnání či těhotenství. Další příčinou otékání nohou mohou být problémy s ledvinami, játry či srdcem, těhotenství či sedavé zaměstnání.

Jak zatočit s otoky?

Proti otokům vám pomůže nošení zdravotních punčoch, užívání některých léků, sportovní či fyzická aktivita, ať už chůze, plavání či cvičení, pestrá strava a také pohodlná zdravotní obuv. V době těhotenství je to dostatečný příjem tekutin a časté protahování nohou a svižnější procházky. Při sedavém zaměstnání nezapomínejte na protahování a dopřejte si trochu pohybu několikrát během dne. Stačí malá změna v poloze nohou i na 5 minut.

Připravte si čajparsley-164165_960_720

Pokud vás trápí nepříjemné otoky nohou, připravte si petrželový čaj. Pomůže vám zbavit se přebytečných tekutin v organismu a tím se zbavit otoků nohou. Čaj si připravíte velice jednoduše. Stačí vám k tomu petrželové listy a kořen. Nejdříve na jemno nasekejte petrželový kořen a listy a vše smíchejte. Následně 5 lžiček této směsi vařte po dobu pěti minut v půl litru vody. Poté čaj nechte 20 minut odležet. Sceďte a pijte třikrát denně pro dosažení rychlých účinků. Zbavit se oteklých nohou nebylo nikdy jednodušší.

Zdroj: http://www.yourstylishlife.com/this-powerful-tea-is-the-best-remedy-for-swollen-legs/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button