KrásaRady a tipy

Domácí péče pro suché vlasy

Máte – li suché či třepící se vlasy, vlasy poškozené či lupy, můžete vyzkoušet tento přírodní přípravek. Na jeho přípravu budeme potřebovat pouze tyto dvě suroviny:

  • 3 lžíce extra panenského olivového oleje
  • 2 lříce medu

Postup:

Obě přísady řádně smíchejte a použijte na vlhké vlasy. Můžete je předem umýt šamponem, ale nemusíte, stačí pouze navlhčit. Směs vetřete do vlasů i pokožky hlavy, zabalte do ručníku a nechte působit asi 30 minut. Poté řádně opláchněte vodou a umyjte šamponem.

Účinky:

Suché a poškozené vlasy – proceduru opakujte několikrát týdně.

Lupy a suchá pokožka hlavy – olivový olej a med poskytují přirozenou obranyschopnost proti lupům a hydratují suchou kůži hlavy.

 

Olivový olej obsahuje vitamín A a K.

Vitamín E – porporuje růst vlasů a působí jako prevence proti jejich vypadávání. Také pomáhá preventivně proti jejich třepení a je velkou ochranou pro barvené vlasy a vlasy často fénované, kulmované a žehlené.

Vitamín K přispívá k udržení zdravých vlasů.

Med je zvlhčující látka, která zároveň vlasy hydratuje a zklidňuje kůži na hlavě. Vlasy jsou po použití jemné. Lesklé a dají se dobře upravovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button