Krása

13 nejlepších přírodních ingrediencí pro péči o pleť I.

Ačkoli si to mnoho lidí neuvědomuje, jejich oblíbené kosmetické výrobky mohou obsahovat mnoho škodlivých látek a chemikálií, etickým problémem je i to, že bývají testovány na zvířatech. Tomu se říká „skutečná cena krásy“. Faktem je, že většina komerčně vyráběných kosmetických produktů je plná barviv, parfémů, konzervačních látek, stabilizátorů a chemických látek, které vaše kůže absorbuje přes póry v pokožce. V dnešním článku si ukážeme přírodní ingredience, které jsou pro péči o pleť nejlepší a díky nim se komerčně vyráběné kosmetice můžete vyhnout. Jejich výhodou je nejen cenová dostupnost, shovívavost ke zvířatům, ale i jejich účinnost.

Kokosový olej

Kokosový olej je pro vaši pleť velmi cenný. Posiluje základní epidermální tkáně, odstraňuje odumřelé kožní buňky, chrání vás před spáleninami od slunce a má antibakteriální, antivirové, protiplísňové a antioxidační vlastnosti. Podle výzkumů je kokosový olej dokonce schopný bojovat proti chronickým kožním onemocněním. Kokosový olej můžete použít na vlasy i pleť. Obojí čistí a hydratuje. Můžete jej použít i k odstranění make-upu, pomáhá v hojení jizev. Dokonce ho můžete využít běžně při vaření či v péči o zuby.

Tea tree olej

Tento olejíček byl používán po stovky let v Austrálii jako pomocník v péči o pokožku. V dnešní době ho používáme především při léčbě akné. Tea tree olejíček má protizánětlivé, antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti, což z něj dělá velmi populárního bojovníka proti akné. Olejíček je velmi bohatý na účinné látky jako jsou terpenové uhlovodíky, monoterpeny či seskviterpeny.

Jablečný ocet

Extrémně všestranný a velmi levný, to je jablečný ocet, který má dokonce schopnost zabíjet patogeny, jako jsou bakterie. Stejně účinný je i na kožní problémy. Pomáhá však i při vnitřním užívání na problémy se střevy. Má antimykotické vlastnosti a pomáhá v čištění kůže a zastavení tvorby akné. Používání jablečného octa na kožní problémy se datuje už za života Hippokrata, což už je dlouhá řádka let. Jablečný ocet obsahuje příznivé kyseliny octové, vitamíny a minerální látky. Má detoxikační účinky a pozitivně působí na rovnováhu bakterií ve střevech a zlepšuje funkci jater.

Med

Další osvědčenou ingrediencí v péči o pokožku je med. Je to jeden z nejlepších přírodních zdrojů živin, enzymů, vitamínů a pokožce prospívajících kyselin. Med pomáhá léčit akné, hydratuje a má antiseptické vlastnosti. Pomáhá v hojení ran, s bojem s alergiemi, vyrážkami a pomáhá hojit jizvy. Používejte med, který byl nepasterizovaný. Med je velmi vhodný použít i na různé ranky a popáleniny. Aplikuje se také při léčbě bakteriálních infekcí, při tvorbě lupů či lupenky. Výhodou medu je, že může být aplikován na všechny typy pleti, jelikož je velmi neinvazivní a hodí se i na velmi citlivou pleť. Z medu si můžete připravit peeling či masku.

Mořská sůl

Mořská sůl pleti přináší dávku živin v podobě minerálních látek, jako je hořčík, vápník, sodík a draslík, kterou přináší až z moře. Mořská sůl vyvažuje rovnováhu vaší pleti a obnovuje pokožku. Používejte kvalitní mořskou sůl a použijte ji do svých pleťových masek spolu s dalšími přísadami, jako je kokosový olej, esenciální oleji či med. Vznikne vám přírodní peeling bez zbytečných látek navíc. Sůl má protizánětlivé účinky, uklidňuje, bojuje proti akné a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Peelingem z mořské soli si jemně masírujte pleť a poté nechte chvíli na pleti působit. Sůl pomáhá v udržení hydratované pleti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button