KrásaZdraví

Vlastnosti kokosového oleje jsou fascinující: Proč byste ho měli mít stále při ruce?

Je neuvěřitelné, kolik produktů s kokosem dnešní trh nabízí. Vlna kokosových výrobků nás právě zasahuje právě díky svým zdravotním přínosům. Trh kokosového oleje nabízí kokosové mléko a krémy, kokosovou omáčku, kokosovou moučku, kokosové máslo, kokosový olej a kokosovou vodu.

Asi vás velmi zajímá, proč je právě kokosový ořech tak prospěšný pro naše zdraví a které složky v kokosu jsou tak užitečné pro lidský organismus.

Léčivé vlastnosti kokosového oleje

Mastné kyseliny jsou považovány za nejvíce prospěšné látky a v kokosovém oleji se jich nachází až 90 %. Obsahuje dlouhou řadu vitamínů (A, D, E a K) a zlepšuje vstřebávání živin. Jeho vlastnosti jsou antikarcinogenní a antimikrobiální, což znamená, že výtažek z kokosu dokáže posilovat imunitní systém, zabránit šíření rakovinotvorných buněk v těle a bojovat proti různým virům, bakteriím, plísním a kvasinkám. Jako antioxidant chrání organismus před volnými radikály, které nás dennodenně ohrožují.

Nejlepší využití kokosového oleje:

  1. Oční krém. Nanášejte na pokožku v oblasti kolem očí, nejlépe na noc. Olej vám zmenší otoky kolem očí, nevzhledné pytle a zamezí vzniku vrásek.
  2. Čistící krém. Vyzkoušejte zkombinovat po jedné čajové lžičce kokosový, olivový, mandlový, avokádový a ricinový olej. Tuto směs naneste na pleť, nechte pár minut působit a poté pleť opláchněte a osušte.
  3. Proti stařeckých skvrnám. Kokosový olej dokáže zesvětlit skvrny vznikající v důsledku stárnutí. Používejte ho proto místo nočního krému.
  4. Proti vypadávání vlasů. Olej je známí tím, že dokáže podporovat obnovu buněk. Smíchejte ho s některým z těchto olejů jako je levandulový, rozmarýnový, tymiánový, jojobový nebo ricinoný, a aplikujte do vlasů před spaním.
  5. Léčení jizev a zarudlých míst. Akné často doprovází i vznik výrazných jizev a červených skvrn, které se můžou stát i stálými. Pro zlepšení pleti proto používejte kokosový olej jako pleťový krém a nebo v kombinaci s jedlou sodou ho vyzkoušejte jako pleťovou čistící masku.

Výhodou kokosového oleje je, že se dá využívat jak zevně, tak pro přípravu chutných pokrmů. Takto úžasný výrobek určitě už najdete v mnoha obchodech, a proto by vám doma neměla chybět alespoň malá lahvička s kokosovým olejem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button